ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 16 Şubat 2021

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 1.900 doları test etmeye devam etse de hala net bir kırılım elde edemedi. Ethereum fiyatı için uzmanların 2.000 dolar ve üstüne işaret etmesine karşın ETH/USD işlem çiftinin yerinde sayması, henüz istenilen alış baskısı seviyesine ulaşılamadığını gösteriyor.

Ethereum Fiyat

Ethereum 50 saatlik basit hareketli ortalamanın 4 saatlik grafikteki direnci karşısında zorlanmaya devam ediyor. 1.800 dolar defalarca kırılsa da bunun üzerinde net bir tutunma elde edilelemediği için fiyat bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla olduğu gibi 1.800 dolar altına sarkmaya devam ediyor.

Olası bir düşüşte %61,8’lik Fibonacci seviyesi Ethereum’un daha fazla düşüş yaşamasının önüne geçebilir. Bu seviye 1.720 dolara denk geliyor ve bunun altına inilmesi tehlikenin arttığını gösterecektir. Ethereum fiyatı 1.800 doların üzerine çıkar çıkmaz ise yeniden 1.900 dolar, devamında ise 2.000 dolar test edilebilir. Hareketli ortalamanın oluşturduğu pozitif ayrışma ise fiyatın yukarı yönlü hareketinin daha olası olduğuna işaret ediyor.

eth Usd

Ethereum Yorumları

SMA’lar arasında görünen uyuşmazlık, MACD indikatörünün verdiği olumlu sinyal ile birlikte kayda değer bir yükselişe işaret ediyor olabilir. Buna ek olarak IOMAP modeli ise Ethereum’un kritik direnç noktalarına doğru sağlam adımlarla ilerlediğini göstermekte. Ethereum fiyatının bu seferki 1.800 dolar kırılımı ise bir anda 1.900 dolara çıkışı beraberinde getirebilir.

ETH/USD teknik analizine göre %100’lük Fibo seviyesi 1.879 dolara denk gelmekte ve bu seviye daha önce çok kısa bir süreliğine de olsa geçersiz kılınmıştı. ETH/USD işlem çiftinin 1.879 dolar üzerinde kalıcı bir hareket yakalaması ise 2.000 doların altındaki günleri bitirebilir.

ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum fiyatı için bunun devamındaki en kritik seviye ise 2.200 dolar olacaktır. Fibonacci seviyesine göre oldukça sert bir direnç konumundaki 2.200 doların kırılması ilk etapta 2.600 doları, devamında ise RSI’nin aşırı şişeceği 2.830 doları görmemizi sağlayabilir.

Yine de Ethereum fiyatı için asıl hedefin 3.000 dolar olduğu biliniyor. Bitcoin’in tüm zamanların rekorundan sonra değerini ikiye katlaması, ETH fiyatının da en az 2.700 dolar seviyesini görme beklentisini arttırdı. Bunun devamında ise psikolojik direnç olan 3.000 doların test edileceği tahmin edilmekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

 Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Borsası İki Ay İçinde 2. Saldırıya Uğradı!

Sonraki Haber

SEC ve Ripple (XRP) Ortak Bir Açıklama Yayınladı!

İlgili Haberler