Ethereum’da Bir İlk: ETH En Çok İşlem Gören İlk 100 Varlık Arasında!

Ethereum’da Bir İlk: ETH En Çok İşlem Gören İlk 100 Varlık Arasında!

CompaniesMarketCap.com tarafından sunulan verilere göre, son 24 saatte Ethereum fiyatında yaşanan gözle görülür artış sayesinde piyas hacmi bakımından en büyük altcoin  ilk kez piyasa değerine göre en çok işlem gören 100 varlık listesine girdi.

Elde edilen verilere göre Ethereum, bugün listedeki diğer 12 varlığı geride bıraktı ve şu anda 88. sırada bulunuyor. Ethereum’un hemen altında Bristol-Myers Squibb 89. sırada ve Ethereum’un hemen üstünde Anheuser-Busch arasında 87. sırada yer alıyor.

Ethereum Performansı

Yalnızca 2021’in ilk 7 gününde yaşadığı yüzde 62 artışla ETH’nin fiyatı, Ocak 2018’den bu yana ilk kez bugün 1.200 doları geçti ve analistlere göre ETH 1.432 dolarlık rekorunu kırmak için hazır. Bu yıl elde edilen kazançlar, Ethereum’un piyasa değerinde 53 milyar dolarlık bir artışa dönüştü ve bu da Wells Fargo, AstraZeneca, Philip Morris, Morgan Stanley ve Citigroup dahil olmak üzere birkaç aile şirkeitnin piyasa değerini aşmak için yeterli oldu.

Bunların yanında bahsi geçen listede yer alan bir diğer kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum da listeye dahil olana kadar listedeki tek kripto paraydı. BTC sergilediği son performans ile Visa, Berkshire Hathaway, Alibaba ve son olarak Tencent’i geride bırakarak 10. sıraya yükseldi.

Ayrıca listede 2.19 trilyon dolarlık tahmini piyasa değeri ile altın, 10 trilyon dolarlık bir marjla listenin başında yer alıyor. Bitcoin’in bir sonraki en yakın rakibi ise 2 numarada bulunan Apple.

En Büyük Varlıklar Sıralaması

CoinMarketCap.com’a benzer şekilde , CompaniesMarketCap.com öncelikle dünya çapında halka açık şirketlerin değerlemelerini takip ediyor ve bunları piyasa değeri büyüklüğüne göre listeliyor. Web sitesinin “Piyasa Değerine Göre En İyi Varlıklar” sayfası, şirketlerin, değerli metallerin, ETF’lerin ve kripto para birimlerinin piyasa değerlerini tek bir liste halinde düzenliyor.

Farklı Varlıkların Karşılaştırılması

Bu noktada piyasada; büyük şirketler e kripto para birimlerinin karşılaştırılmasının ve ayı listede olmasının doğru olduğunu ve olmadığını savunan iki görüş çıkıyor karşımıza. Bazı isimler Bitcoin ve kripto para birimlerinin şirketlerden çok daha farklı bir konumda olduklarını bu sebeple de karşılaştırmalarının doğru olmadığını ifade ediyor.

Bazı isimler ise burada önemli olanın rakamlar olduğunu ve böyle bir karşılaştırmanın yapılabileceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.