Ethereum’da Belirsizlik Sürüyor: ETH Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

İlayda Peker

Kripto para piyasasında belirsizlikler devam ederken Bitcoin gibi altcoin’lerde de belirsiz fiyat hareketleri oluşuyor. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da yaşanan bu belirsizlikten payına düşeni alıyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum (ETH) fiyatı içinde 4.300 dolar oldukça önemli bir bölge olarak görülüyor. Ancak ETH, bu bölgenin altında işlem görüyor ve bir başka önemli seviye olan 4.000 dolar üzerinde kalmak için çabalıyor.

Grafiklere bakıldığında ETH’nin 4.300 dolarlık destek bölgesinin ve 100 saatli basit hareketli ortalamanın altında bir kapanış yapması fiyatı daha da aşağı çekti. Bunlara ek olarak ETH son düşüşler de 3.925 dolarlık desteği test ettikten sonra yükseliş yaşamayı başardı. Ancak kayıplar geri kazanılabilmiş değil…

ETH Fiyat Beklentisi

Son düşüşler öncesinde pek çok analist, ETH’un yıl bitmeden 5.000 doları ve hatta 10.000 doları görebileceğini ifade ediyordu. Ancak yılın bitmesine 21 gün kalmışken bu seviyeler pek de mümkün görünmüyor.

Ethereum’un yükselişe geçebilmesi için öncelikle lider kripto para birimi Bitcoin’in yükseliş yaşaması gerekiyor. BTC’de yaşanacak bir toparlanma altcoin’lere de yansıyacaktır. Bu noktada yükseliş başlarsa ETH için ilk önemli seviye 4.300 dolar olacak. 4.300 dolar sonrasında ise 4.500 doların direnç olarak çalışacağı düşünülüyor.

Bunun yanında eğer piyasada belirsizlik devam ederse ETH fiyatı 4.000 dolarlık desteği kaybedebilir ve 3.900 dolar yeniden test edilebilir. 3.900 doların yeniden test edilmesi ise daha düşük seviyeleri beraberinde getirebilir.

Dolayısıyla şu anda yatırımcıların temkinli olmasında ve bir süre sakin kalmasında fayda olduğu düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance’in Son Hamlesi: Endonezya

Sonraki Haber

Ripple Kurucu Ortağından Bitcoin Madencilik Açıklaması

İlgili Haberler