Ethereum’da Beklentiler Büyüyor: ETH 700 Doları Ne Zaman Görecek?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bu sabah saatlerinde 583 dolara kadar yükseldi ve haftalık kapanışı 558 dolar bandında olduğu için yeni haftaya güzel bir ivme ile başlamış oldu. Yazının yayına hazırlandığı sırada 580 dolardan işlem gören Ethereum’un 600 doları ne zaman kıracağı büyük bir merak konusu.

Ethereum Fiyatı ve Bitcoin Fiyatı

Analistler, ETH’nin önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha da yükselmesini bekliyor. ETH 2.0’ın yakında piyasaya sürülecek olması, merkezi olmayan finans (DeFi) alanının büyümesinin devam etmesi ve bugün bulunulan seviyeden 700 dolara kadar çok az teknik direnç seviyesinin bulunması gibi sebeplerle ETH’un yükseliş grafiğini devam edeceği düşünülüyor.

Bununla birlikte Ethereum fiyatı nispeten Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerine bağlı olduğu için BTC fiyatı ile ilgili beklentilerin de önemli olduğu düşünülüyor. Her ne kadar bazı isimler Bitcoin’de teknik göstergelerin zayıflamaya başladığını ifade etse de çoğu kişi lider kripto para biriminin yükselişe devam edeceğini gösteren çok sayıda temel gösterge olduğunu ifade ediyor.

Bunlarla birlikte BTC’nin yükseliş performansı Ethereum dahil olmak üzere tüm kriptolar için iyiye işaret olsa da şu an için hangi coin’in diğerinden daha iyi performans göstereceği belirsizliğini koruyor.

Ethereum Yükselişi Devam Edecek Mi?

Analistler, Ethereum’un 2018’den bu yana ilk kez bir makro aralıktan çıktığı ve makro dirençleri aştığı için daha da yüksek seviyeleri göreceğini düşünüyor. Bu kırılmayı ve ETH‘nin makro fiyat hareketini gösteren aşağıdaki tabloya atıfta bulunan piyasanın popüler isimlerinden Crypto Cactus, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, bir sonraki direnç seviyesinin 750 dolarda bulunduğunu ve ETH 2.0 ile birlikte yükselişin devam edeceğini dile getirdi.

Bunlara ek olarak analistlere göre Ethereum’un uzun vadeli görünümü haftalar öncesine göre çok daha iyi görünmeye başladı. Ancak analist Byzantine General’e göre büyük borsalarda emir defterlerinde çok fazla satış baskısı bulunuyor. Analiste göre 600 doların kırılmasına biraz daha zaman bulunuyor.

Bu yorumların yanı sıra son zamanlarda gerçekleşen büyük ETH işlemleri dikkat çekiyor. Whale Alert’in paylaştığı verilere göre, geçtiğimiz günlerde 60 milyon ile 70 milyon arasında art arda birden fazla işlem gerçekleşti ve işlemlerin toplam değeri yaklaşık olarak 535 milyon dolardı.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyat Tahmini: Ripple 30 Dolara Çıkabilir mi?

Sonraki Haber

Ripple Bu Alanda da Kendini Göstermek İstiyor: XRP Nasıl Etkilenir?

İlgili Haberler