Ethereum Yükselirken Büyük ETH İşlemleri Gerçekleşiyor!

İlayda Peker

Büyük Blockchain işlemlerini takip eden bir hizmet olan Whale Alert’in ortaya çıkardığı son bilgilere göre kripto balinaları cüzdanları arasında bir milyon Ethereum’luk (ETH) işlem gerçekleştirdi. Ethereum fiyatının 500 doların üzerine çıkmasından sonra gerçekleşen bu işlemler dikkatleri çekti.

Büyük Ethereum İşlemleri

Whale Alert tarafından elde edilen bilgilere göre son 24 saatte toplamda 1 milyon ETH’luk ard arda işlemler gerçekleşti. Bu işlemlerin yaklaşık olarak 535 milyon doların üzerinde olduğu görülüyor.

Yapılan açıklamalara göre işlemlerin her biri 60 milyon ile 70 milyon arasında ETH taşıyordu ve anonim cüzdanlar arasında gerçekleşti.

Tüm kripto para birimleri ile birlikte piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH da artış hareketini devam ettiriyor ve 500 doların üzerinde güçlü bir duruş sergiliyor. Bu sebeple bu büyük işlemlerin önemli olduğu düşünülüyor.

Ethereum Fiyatı

Vitalik Buterin tarafından tasarlanan Ethereum, 10 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.357 dolara ulaştı. Ancak sonrasında bir düşüşe geçti ve en son 500 dolar da o dönemde görüldü. Yani ETH, yaklaşık üç yıl sonra ilk defa 500 doların üzerine çıktı.

CoinMarketCap verilerine göre Ethereum bu yıl 500 doların üzerine giden yolda çeşitli zirveler yaptı. Bu zirveler, 15 Şubat’ta 281 dolar, 15 Ağustos’ta 437 dolar, ardından 2 Eylül’de 481 dolar ve bugün 21 Kasım’da 519 dolar olarak sıralanabilir.

Öte yandan Bitcoin‘in 18.600 dolar seviyesinin üzerine çıkmasının ardından kripto piyasasının çoğunluğu şu anda yeşil renkte. USDT dışında ilk on kripto paranın tamamı yükselişte.

Ethereum 2.0’a Adım Adım

Bugün Ethereum adına bir iyi gelişme daha yaşandı. Yavaş ama kesin bir şekilde gerekli ETH miktarının yüzde onu bir doğrulayıcı tarafından ETH 2.0 sözleşmesine gönderildi. İki gün önce, yatırılan Ethereum sayısı 105.000 ETH’ye ulaştı ve bu, beklenen miktarın yaklaşık yüzde yirmisiydi.

Bugün ETH geliştiricisi Anthony Sassano, şu ana kadar kilitli coin sayısının 158.016 ETH’yi aştığını açıkladı. Sassano, son yirmi dört saat içinde en büyük ETH tutarının yatırıldığını ekledi. Yukarıda belirtilen miktar programda 1 Aralık’ta ETH 2.0 yükseltmesini başlatmak için gereken 524.288 ETH’nin yüzde 30’unu temsil ediyor.


Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İşler Göründüğü Gibi Değil: Bitcoin (BTC) İlgisi 2017’nin 3 Katı!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşüşe Geçse de Ünlü Analist Yüreklere Su Serpti

İlgili Haberler