Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 6/05/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) teknik analizine bakıldığında ETH/USD işlem çiftinin adeta 220 dolar ile 200 dolar bandında çakılıp kaldığı görülüyor. ETH sert volatilitenin etkisi ile beraber 225 dolardan 209 dolara kadar düşse de rallisini devam ettirmeyi ve trend içerisinde kalmayı başardı.

Ethereum Yorumları

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ETH’nin daha önceki yükselişlerinde önünü kesen önemli direnç noktası 207 ve 209 doları kırdığı ve 211 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Bu yükselişin aslında bugün %3 artan Bitcoin’in etkisiyle gerçekleştiğini söylemek mümkün.

Şu an için bütün piyasa BTC’ye odaklanmış durumda ve ETH de daha önceki aylarda yaşadığı durumu yeniden yaşamaya başladı. ETH teknik analizinden çok şu an için fiyatın BTC’yi takip ettiği ve BTC ile beraber  hareket ettiği görülüyor. Buna rağmen Ethereum’un günlük grafikte 202 dolar noktasında önemli bir desteğe sahip olduğu ve düşüşün buraya kadar sarkmaması durumunda boğaların yükselişi sürdürebilecekleri söylenebilir.

Ethereum Fiyatı

Eğer 202 doların altına doğru bir sarkma yaşanırsa sıradaki desteğe 197 dolar ve devamında 191 dolar olacaktır. Ethereum, olası bir yükseliş durumunda ise öncelikle haftalık direnç olarak gözüken 225 doları kırmak zorunda. Şu an için yükselen üçgen formasyonundan çıkmaya hazırlandığı görülen ETH/USD işlem çifti, 4 saatlik Bollinger Bandı indikatörüne göre de 227 doları hedef olarak almış gibi gözüküyor.

Boğaların yükselişinin 227 doları da kırması, kesinlikle ETH için 250 doların gelebileceği anlamını taşıyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altın Savunucusu BTC’nin Çökeceğini İddia Ediyor

Sonraki Haber

Ripple’ın Önemli Adımı: ISO Global Standartlar Birliği

İlgili Haberler