Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 1/05/2020

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 1/05/2020

Ethereum (ETH) kısa sürede Bitcoin’in de rallisinden faydalanarak elde ettiği yükselişini kalıcı bir destek seviyesine çevirmeyi başardı. 12 Mart tarihinde 100 dolar altına kadar düşen ETH/USD işlem çiftinin, yeniden 200 dolar üzerine bu kadar hızlı çıkması birçok kripto para analistinin ETH analizlerini yenilemesine yol açtı.

Ethereum Yorumları

Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 215 doların üstünden işlem görüyor ve kısa sürede önce 197 doları, daha sonra 205 doları ve devamında 213 doları kırmayı ve buraları destek seviyesi haline getirmeyi başardı.  Şu an için ETH boğalarının azalan hacim ile beraber dinlenmeye geçtiğini söylemek mümkün.

ETH yine haftalık yeşil bir kapanış gerçekleştirdi ve daha önceki rallisinin direnç noktasına oldukça yaklaştı. Eğer Ethereum 206 doların altına bir sarkma yaşarsa 201 doların burada önemli bir destek rolü üstleneceği görülüyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum’un yükselişini devam ettirmesi için ise 221 doların kırılması gerektiği görülüyor. Aslında ETH/USD işlem çifti 214 doların üstüne çıkarak 2 tane çok önemli hareketli ortalama seviyesini geçmiş oldu ve bunun bariz boğa sinyali olduğu düşünülüyor. Ethereum fiyatının güçlü kalması aslında bu dirençlere bağlı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in de 9.000 doları kırdıktan sonra 8.800 dolar ile 9.100 dolar arasında durağan bir grafik çizmesi altcoin’lerdeki hareketin başlayabileceğini düşündürüyor. ETH/USD işlem çiftinin dört saatlik grafiğine bakıldığında da önündeki direncin çok fazla dayanma gücüne sahip olmadığı ve yeni bir yükseliş ile 250 doların gelebileceği söylenebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.