ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 27/05/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi

Ethereum (ETH) uzun bir süreden beri 200 dolar ile 198 dolar arasındaki destek noktasında tutunmayı başarıyor. ETH fiyatının şu an için 100 saatlik basit hareketli ortalamayı test ediyor olması, aslında yükselişe yönelik hareket konusunda da belirleyici olacaktır.  Ethereum 100 saatlik basit hareketli ortalamayı kırmayı başarsa ve 205 doların üstüne çıksa da hala 207 dolar seviyesinde bir kırılma yaşayamadı.

Ethereum Grafik

Daha önce yaşanan hareketlilikte 196 dolara kadar gerileyen ETH’nin özellikle vadeli işlem platformlarındaki açık pozisyonlarının artması, bu düşüşün bir fırsat bile olabileceğini gösteriyor. Gerçekten de düşüş beklendiği gibi bir etki yarattı ve daha fazla kişi alım yapmaya başladı.

ETH/USD işlem çifti %23,6’lık Fibo seviyesinin üstüne çıkmayı başardı ve bundan sonraki hedefi 211 dolar gibi gözüküyor. Eğer ETH 207 doların üzerinde kapanış yapabilirse 211 doların önümüzdeki günlerde geleceğini söylemek mümkün.

Ethereum Fiyatı

Buna rağmen 100 saatlik basit hareketli ortalamanın ve 205 doların altına inilmesi, önce 202 doları devamında da 196 doları getirecektir. 196 doların bir kere daha görülmesi ve fiyatın buraya iğne atması, 180 dolara kadar düşüşü tetikleyebilir.

Buna rağmen lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişi ETH boğalarını da hareketlendirebilir ve yükseliş gerçekten de tahmin edilen 210 dolar üstü seviyesine kadar devam edebilir. ETH/USD işlem çiftinin RSI’si de oldukça iyi bir görüntü veriyor ve 50 seviyesinin üstüne kadar çıkmayı başardı.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BitGo, Yeni Platformu BitGo Prime’ı Tanıttı

Sonraki Haber

Bitcoin’in Yükselişini Tetikleyecek Olan 4 Neden

İlgili Haberler