ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 22/05/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) Perşembe günü yaşadığı sert satıştan ve 191 dolara kadar düşüşten sonra hafif bir toparlanma yaşadı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 202 dolardan işlem gören ETH/USD işlem çifti aslında tamamen Bitcoin’in düşüşü ile beraber geriledi.

Ethereum Fiyatı

ETH/USD teknik analizine bakıldığında görüntünün hala iyimser ve yükseliş odaklı olduğu görülüyor. 4 saatlik grafikte 100 günlük basit hareketli ortalamayı direnç olarak karşısına alan ETH’nin, 50 günlük basit hareketli ortalamayı da destek yaptığı görülebiliyor. Bollinger Bandı analizine göre fiyatın 203 dolara çıktıktan sonra yükselmeye devam edebileceği ve trend çizgisinin üstüne çıkacağı yorumu yapılabilir.

4 saatlik teknik grafiğe bakıldığında ise fiyatın en önemli desteğinin 191 dolar olduğu ve dünkü sıçramanın da buradaki alış baskısı ile mümkün olduğu görülüyor. Eğer Ethereum 11 Mayıs tarihindeki konumuna yani SMA200’e kadar yükselebilirse BTC’den bağımsız bir yükseliş bile yaşayabilir.

Ethereum Yorumları

Olası bir yükseliş senaryosunda boğaların ilk olarak 203 doları, devamında 211 doları ve sonrasında geçen haftanın direnci olan 220 doları kırmalarının gerekli olduğu görülüyor. Düşüş konusunda 191 doların ve SMA50’nin önemli koruma sağladığını söylemek mümkün ve henüz ETH’de tehlike görünmüyor.

RSI ve MACD indikatörleri tam orta noktada yer alıyor ve herhangi bir düşüş veya yükseliş emaresi yok denilebilir. Bununla beraber artan ETH long pozisyonları ise direkt olarak boğa sinyali olarak görülüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Kötü Ekonomiden Korunmak İçin BTC Ve Altına İhtiyacınız Yok”

Sonraki Haber

Çin’de Madencilik Yasaklanıyor Haberleri Asılsız Çıktı

İlgili Haberler