Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 24/04/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Kripto para piyasası son birkaç gündür genel olarak olumlu ve boğaların etkisinde bir görünüm çizmeye başladı. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) da direnç bölgesini oldukça hacimli bir şekilde kırarak yatırımcıların iştahını daha da arttırdı.

Ethereum Yorumları

Aslında yükselişin 185 dolardaki direncin kırılması ile güç kazandığı görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 7.700 dolara kadar çıkarak 2020 yılının fiyat rekorunu kırması doğal olarak ETH’ye de yaradı ve direncin kırılmasındaki temel etken bu oldu.

Buna rağmen ETH 4 saatlik grafikte 189 dolardaki direnci kırsa da yaşadığı düzeltme ile yeniden bu seviyenin altına geriledi. Stokastik oskilatöre bakıldığında yukarı yönlü bir sinyalin devam edebileceğine dair işaretler olduğu görülüyor. Bu da ETH/USD işlem çifti için hala yükselişin mümkün olduğunu gösteriyor.

Ethereum Alınır Mı?

Yine de orta vadeli yükseliş için ETH’nin 191 dolardaki direncin üzerine çıkması gerektiği görülüyor. Bu sebeple eğer şu an ETH yatırımı yapmak isteyenler varsa 191 dolar seviyesinin beklenmesi faydalı olabilir.

Ancak eğer 191 doların test edilmesi sonucunda gidişat düşüş yönlü devam ederse 185 dolardaki destek test edilecektir. ETH/USD işlem çifti burada tutunabilirse orta vadede 200 dolara kadar hacimli bir yükseliş gelebilir. 185 dolardaki desteğin altına inilmesi ise bunun devamında 181 doları ve 177 doları getirecektir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR



Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Çin, Merkez Bankası Dijital Parası Test Merkezlerini Açıkladı

Sonraki Haber

BTC Hakimiyetinde Düşüş Var, Altcoin Sezonu Mu Geliyor?

İlgili Haberler