Bitcoin’de Fiyat 7.700 Doları Aştı, Hedef 8.000 Mi?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz bir saat içinde değerini 7.250 dolar seviyesinden 7.738 dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı.

Bitcoin Grafik

Bitcoin fiyatı yaklaşık 1 haftadır 6.800 dolar ile 7.200 dolar arasında düz bir çizgide ilerliyor. Analistler 6.800 dolarlık seviyenin güçlü bir destek oluşturduğunu ve 7.200 doların geçilmesi ile fiyatın 8.000 dolara doğru harekete geçeceğini belirtmişti.

Grafiklere göre beklenen durum gerçekleşti ve 7.200 doların görülmesinin hemen ardından fiyat 7.800 dolar sınırına dayandı. Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı küçük bir geri çekilme ile 7.587 dolar bandında işlem görüyordu.

Bunların yanında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında beklenen ekonomik kriz en sert şekilde kendisini gösterdi ve Mart ayının ortasında tüm piyasalarla birlikte kripto paralarda da ciddi düşüşler yaşandı. İnsanlar salgın dolayısıyla paniğe kapılmış ve elleirndeki tüm varlıkları nakde çevirmeye başlamıştı. Dolayısıyla tüm varlıklarda ciddi düşüşler yaşandı.

Bazı isimler bu düşüşü sonun başlangıcı olarak nitelendirirken, bazıları yalnızca panik satışları olduğunu ve yarılanmanın da etkisiyle artışın başlayacağını ifade etmişti. Yaşanan son fiyat hareketleri Bitcoin’in bir birikim aşamasından sonra artışa geçtiğini gösteriyor olabilir.

Eğer fiyat artışı devam ederse bundan sonraki hedef 8.000 ve sonrasında da asıl önemli bir psikolojik seviye olarak görülen 10.000 dolarlık bant kırılabilir…Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Para ve Askeri Güç İlişkisi: Bitcoin’in Var Olması için Orduya İhtiyacı Var Mı?

Sonraki Haber

Blockchain ve Kripto Paralara Olan İlgi Artıyor

İlgili Haberler