ETH Long Pozisyonları Yatırımcılar İçin Kötü Sonuçlanabilir

İlayda Peker

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer kripto paraların fiyatlarındaki süregelen gerilemeye rağmen, yatırımcıların piyasa hakkında olumlu düşünmeye devam etikleri görülüyor. Önde gelen kripto borsası Bitfinex’ten elde edilen verilere göre, özellikle Ethereum için her zamankinden daha fazla açık pozisyon bulunuyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise bir yatırımcı, “ Neler oluyor! Var olan tüm ETH’lerin %2.2’si, Şubat ayından bu yana %160’lık bir artış olan Bitfinex’te long pozisyonlarda bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Ancak bu uzun yatırım faaliyetleri 3 sebeple yatırımcılar için kötü sonuçlanabilir.

ETH’ler Borsalarda Duruyor

Ortaya çıkan verilere göre 18 milyon Ethereum borsalarda bulunuyor. Bu da tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret ediyor. Piyasanın ünlü analistlerinden “Ceteris Paribus’a” göre, bu durum Ethereum için bir düşüş sinyali olarak değerlendirilebilir. Çünkü insanların varlıklarını borsalarda tutmak istemesi yakın zamanda ellerindeki Ethereum’ları farklı bir kripto para ya da geleneksel para birimi ile değiştirmek istedikleri anlamına geliyor olabilir.

Ethereum Teknik Göstergeleri

Newsbtc’nin haberine göre Ethereum grafiklerinde hem alıcıların hem satıcıların güç kazandığı görülüyor. Dolayısıyla piyasada bir kararsızlık var ve bu kararsızlık doji mumlarının oluşmasını sağlıyor.

Yapılan açıklamalara göre doji mumları bir piyasa trendinde bir duraklama ve daha sonra geri dönüşü işaret edebilir. ETH her ne kadar son iki ay boyunca toplanıyor olsa da Doji, yükseliş trendinde aşağı yönlü kararsızlığın bir işareti olarak görülebilir.

Altcoin’lerdeki Düşüş

Analistler uzun zamandır altcoin’lerde düşüş beklediklerini dile getiriyor. Brave New Coin’den Josh Olsewicz geçen hafta yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin artmakta olduğunu ve bunun altcoin’ler için düşüş sinyali olduğunu ifade etmişti.

Dolayısıyla en büyük altcoin olarak nitelendirebileceğimiz Ethereum da bu düşüş trendinden nasibini alabilir…


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

IQeon Oyun Platformunda Başarılarınızı Paraya Çevirin, Oynayarak Kazanın!

Sonraki Haber

2016’daki Saldırıda Çalınan BTC’ler Harekete Geçti

İlgili Haberler