ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 19/05/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum (ETH) 214 dolardan el değiştiriyor ve bunun günün başından beri değişmeyen bir fiyat seviyesi olduğu görülüyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi 209 dolar seviyelerinden yükselmeye başladı ancak Bitcoin’in ani düşüşü ile 214 dolar seviyesinde kaldı ve daha fazla yükseliş elde edemedi.

Ethereum Yorumları

ETH/USD‘nin günlük ticari hacminin 14,5 milyar dolar seviyelerinde olduğu görülüyor ve toplam piyasa değeri de 30 milyar doların çok az altında. ETH teknik analizine bakıldığında 1 saatlik grafikte SMA50’nin ilk destek olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle Asya piyasasının açık olduğu anlarda ciddi volatilite yaşayan ETH, 209 dolarda tutunabilir ve burası önemli bir destek olmaya devam edebilir. RSI indikatörü ise düşüş yönlü endişe etmek yerine yükseliş yönlü hareket beklemenin daha doğru olacağını gösteriyor. RSI’nin yönü oldukça olumlu ve bu ETH/USD işlem çiftinin kısa vadede yükseliş elde edebileceğini gösteriyor.

Ethereum Fiyatı

Ancak RSI’nin ve MACD indikatörünün birden tersine dönüp düşüşe yönelmesi durumunda ETH fiyatını tutacak ilk destek 211 dolar, ikinci destek ise 209 dolar olarak gözüküyor. Eğer 209 doların altına inilirse ETH’nin aylık destek olan 200 dolara kadar düşebileceği söylenebilir.

Yukarı yönlü hareketin devamı durumunda ise önce 217 dolar, devamında 220 dolar ve son olarak kırık trend çizgisine denk gelen 222,50 doların kırılması gerektiği görülüyor. Eğer ETH yeniden 222 doların üstüne çıkarsa bir anda 250 dolarlık fiyatın gelmesi mümkün olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Çin Kripto Ekosistemine Girmeyi Mi Planlıyor?

Sonraki Haber

Yarılanmadan Sonra Ortalama İşlem Ücretleri Ne Kadar Oldu?

İlgili Haberler