ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 14/05/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereumun (ETH) 10 Mayıs tarihindeki sert düşüşü aslında yükselen trend formasyonunu da bozdu ve ETH yeni bir düşüş trendine girmiş oldu. 185 dolardaki birçok stop pozisyonunun tasfiye olmasına neden olan bu düşüşün bazı borsalarda 180 dolara kadar indiği görüldü. Buna rağmen diplerden gelen alım baskısı ve Bitcoin’in hareketliliği, ETH’yi yeniden önemli bir seviyeye çıkarttı.

Ethereum Fiyatı

11 Mayıs tarihinde yükseliş trendinin önündeki direnç noktasını kırmaya doğru hareketlenen ETH, o gün bunu başaramasa da devamında gelen BTC rallisi ile beraber gerçekten de yeniden 190 dolar seviyesinin üstüne çıktı ve burada kalıcılık elde etti.

Ethereum fiyatının 10 Mart tarihindeki dip noktaya ulaşması da sıçramanın bu kadar  kuvvetli olmasına etki etmiş olabilir. Daha önceki yükselişte 220 dolara kadar çıkan ETH’nin bu sefer bunu gerçekleştirememiş olması ise yükseliş için hala daha fazla yer olduğunu gösteriyor. Fiyatın 200 günlük basit hareketli ortalamayı destek haline getirmesi ve bunu arkasına alarak yükselişe başlaması ise 250 dolara kadar çıkışı mümkün kılabilir.

Ethereum Alınır Mı?

Buna rağmen toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi ETH bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden 200 doların altına düştü ve 200 doların ilerleyen günlerde güçlü bir direnç noktası olacağı görülüyor.

Eğer Bitcoin buradan çekilmeye başlar ve düzeltme yaşarsa, ETH fiyatında da benzer hareketlilikler görebiliriz. Eğer BTC’deki düzeltme biter ve fiyat yerinde saymayı sürdürürse yatırımcılar yeniden ETH almaya başlayabilirler.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FED Başkanı: “Ekonomik Kriz Hükümetlerin Suçu Değil”

Sonraki Haber

Analist: Altcoin’ler İçin Kötü Günler Daha Başlamadı

İlgili Haberler