ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 16/06/2020

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 16/06/2020

  • Metin Alaca
  • - 16.06.2020 - 21:18
  • Son Güncelleme: 30.06.2020 - 12:54

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, Bitcoin’in düşüşünden çok sert bir şekilde etkilendi ve BTC’ye kıyasla daha sert bir düşüş yaşadı. ETH’nin Bitcoin ile olan korelasyonu bunun genellikle düşüşlerde daha sert etkilenmesine, toparlanmalarda ise buna daha az tepki vermesine neden oluyor.

Ethereum Fiyat

Yine benzer bir durum yaşandı ve 250 dolar seviyelerinden çakılan ETH, Bitcoin’in toparlanmasına rağmen 250 dolara tekrar yükselemedi ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 235 dolardan işlem görüyor. ETH/USD işlem çiftinin bu ani düşüşü ve toparlanamaması, trend hattında ise bir değişime neden olmadı ve ETH hala eski trend aralığının içerisinde yer alıyor.

Ethereum fiyatına bakıldığında işlem çiftinin hala %61,8’lik ve %100’lük Fibo noktaları arasında gezindiği görülüyor. MACD ise sıfır çizgisinin biraz üzerinde yer alıyor. Şu an için ETH’nin yükselen kanal formasyonu içerisinde olduğu söylenebilir ve bu kanalın devamı fiyatı 265 dolara kadar çıkartma potansiyeline sahip.

Ethereum Yorumları

Buna karşın %61,8’lik Fibo noktasına olası bir geri çekilme her şeyi sonlandırabilir ve trendi bitirebilir. Ethereum için 220 dolar seviyesinin aşılması boğa beklentilerini tamamen bitirebilir. Buna karşın 250 dolar direncinin kırılması yeniden FOMO oluşturabilir.

Analistler ise önümüzdeki günlerde ve uzun vadede Ethereum fiyatının yükseleceğini düşünüyorlar. ETH fiyatının kısa vadede nasıl hareket edeceği ise küçük çaplı yatırımcıları korkutup ellerindeki ETH’leri zararına satmalarına neden olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.