Analist: ETH %3.000 Artacak, 7.500 Doları Görecek

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en iyi ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Bitcoin fiyat hareketlerini takip ettiği için deyim yerindeyse “cansız” bir şekilde ilerliyor. Bununla birlikte Ethereum’daki uzun vadeli fiyata beklentilerini bu “cansız” durum temsil etmiyor olabilir.

Uzun Vadede 7.500 Dolar

Piyasanın önemli analistlerinden Chris Burniske yaptığı son açıklamalarda, ETH’nin bir sonraki parabolik piyasa döngüsü sırasında büyük bir yukarı yönlü hareket görmesini beklediğini dile getirdi. Analiste göre ETH’nin bu büyük hareketi Bitcoin’deki artış hareketi ile de desteklenecek. Şu anda bu rakamlar ütopik görünse de analist bu rakamların görülme ihtimalini çeşitli argümanlarla açıklıyor.

Örneğin; Ethereum son birkaç yıldır inanılmaz derecede güçlü bir temel oluşturdu ve bu da kullanıcı sayısının artmasını sağladı. Ayrıca bu yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleşecek ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle bu durum daha da güçlenebilir.

Öte yandan aynı zamanda bir girişim kapitalisti olan Burniske’e göre ETH’un şu an sergilediği yatay fiyat hareketleri yatırımcılar için ideal bir birikim fırsatı olabilir. Çünkü Burniske’e göre BTC’deki bir artış ETH’u da tetikleyecek ve eğer Bitcoin 50.000 doları görürsen ETH da 7.500 doları rahatlıkla görebilir.

Bunların yanında Burnisk’nin açıklamalarına göre, Bitcoin’in değeri 50.000 doların üzerine çıkacak ve piyasa değeri de 1 trilyon doları geçecek. Ayrıca ünlü isme göre Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık değer geçmesi uzun zamandır bekleniyor ve yine uzun zamandır Bitcoin zaten huna hazırlanıyor.

%3.000’lik Artış

Bu parabolik büyümeyi neyin tetikleyebileceğine gelince Burniske, öncelikle Bitcoin yatırımı yapan yatırımcıların bir noktadan sonra Ethereum’a yöneleceğini ve bu satın alma baskısının da ETH fiyatını arttıracağını ifade ediyor. Ayrıca girişim kapitalistine göre on-chain veriler de uzun vadedeki Ethereum fiyat artışını destekliyor.

Ancak güçlü bir sermaye akışı olmadan ETH’nin parabolik bir döngüye girip giremeyeceği de belirsizliğini hala koruyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Bir Ülkeye Daha Yardım Edebilir: Lübnan

Sonraki Haber

Haftayı Düşüşle Açan BTC’de Kayıplar Sürecek Mi?

İlgili Haberler