ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 11/05/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitcoin’in yaşadığı düşüş ile beraber bir anda %15’in üzerinde gerileme yaşadı ve 210 dolar bandına yönelik yükselişini unutturdu. ETH boğalarının daha önceki aylarda Bitcoin’in hareketinden ayrı bir grafik sergilemeleri umut verici olsa da son düşüşte ETH ve BTC fiyatı arasındaki korelasyon yeniden ortaya çıktı.

Ethereum Fiyatı

Bu da ETH/USD teknik analizinin aslında Bitcoin teknik analizinden ayrı değerlendirilemeyeceğini ortaya koydu. Yine de olası bir ayrışma yaşanması durumunda ETH’nin direnç ve destek noktalarına bakmanın yatırımcılara yön gösterebileceği biliniyor. ETH/USD işlem çifti hala yükseliş trendinde olsa da ayıların baskısı bu trendi tersine çevirebilir.

Özellikle 177.44 dolardan başlayan bu trendin, 187 dolara kadar olan bölgeyi kapsadığı biliniyor. Fiyatın 199 dolar bölgesine kadar çıkması iki önemli basit hareketli ortalamanın kesişim noktasını temsil etse de ETH’nin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle söz konusu seviyelerin çok altında olması boğaların bir süre daha bekleyebileceğini gösteriyor.

Ethereum Yorumları

Eğer fiyat 200 günlük basit hareketli ortalama olan 199 doların üstüne çıkabilirse yeniden boğa koşusu başlayabilir. Buna karşın 186 doların daha önceki yükseliş ve düşüş anlarında da önemli bir destek olduğu görülüyor. Sert bir düşüş dalgası gelmesi durumunda 186 dolar, bunun devamında 181 dolar ve son olarak 177 doların destek olarak harekete geçmesi bekleniyor.

ETH’nin RSI ve MACD indikatörleri ise piyasada belirsizliğin hakim olduğunu gösteriyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
23
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Blok Boyutları Rekor Seviyelere Ulaştı

Sonraki Haber

Bu Yarılanmanın Farklı olduğunu Gösteren 3 Neden 

İlgili Haberler