BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 8/05/2020

Metin Alaca

Bitcoin‘in (BTC) fiyatı 7 Mayıs tarihinin hem sabahında hem de akşamında beklenmeyen artışlar sergiledi ve kısa süreliğine de olsa 10.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Kripto para piyasası BTC’nin bu yükselişi karşısında yatay ve yer yer düşüş odaklı seyretti.

BTC/USD Grafiği

Altcoin’leri yerine mıhlayan lider kripto para biriminin 10.000 dolardaki psikolojik ve teknik direnç noktasından döndüğü ve düzeltme yediği görüldü. Yine de haftalık bazda 9.000 doların üzerinde bir kapanış gerçekleşmesi resmen boğa piyasasına girildiğinin sinyallerini verebilir.

BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle son 24 saat içerisinde %6 yükseliş elde etti ve 9.885 dolara kadar çıktı. Altcoin’ler ise yükselene Bitcoin dominansı karşısında değer kaybetti ve kaybetmeye de devam ediyorlar. BTC’nin şu an için altındaki destek 9.500 dolar gibi gözüküyor. Eğer BTC burada tutunup yükselişini devam ettirebilirse en önemli direncin 10.400 dolar olduğu söylenebilir.

Bitcoin Yorumları

Lider kripto para biriminin haftalık kapanış yapıp 10.400 doların da üstüne çıkması, devamında 11.000 dolar ile 11.500 doların geleceğini gösterebilir. Eğer piyasadaki alış baskısı artarsa da fiyatın 9.000 dolar altına çekilmesi muhtemel gözüküyor. 50 günlük basit hareketli ortalama ile orta Bollinger Bandına denk gelen 9.915 doların da önemli bir direnç olduğu görülüyor.

Bitcoin’de boğaların gelmesi için şu an daha fazla alım baskısı gerekiyor ve bunun Halving öncesi gerçekleşmesi mümkün olabilir. Bitcoin Halving ciddi bir FOMO yarattı ve insanlar şu an BTC almak için piyasaya ciddi anlamda para akıtıyor. Eğer BTC Halving olumlu bir etki yaratırsa gerçekten de rekor gelebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Vitalik Buterin: “Kriz, Ethereum İhtiyacını Vurguladı”

Sonraki Haber

Analist Açıkladı: BTC’nin 1 Milyon $ Görme Potansiyeli Var

İlgili Haberler