ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 1/06/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 236 dolardan işlem görüyor ve Bitcoin yerinde sayarken inanılmaz bir yükseliş elde etmeyi başardı. Ethereum’un bu yükselişi aslında kurumsal yatırımcı kaynaklı gibi gözüküyor.

Ethereum Yorumları

Kurumsal yatırımcıların ETH’ye olan ilgisi, Grayscale’in Ethereum fonundaki rekor büyüme ile de rahatlıkla anlaşılabilmekte. Bu da teknik analizin söz konusu gelişmeyi takip etmesine yol açtı ve şu an ETH için yeni bir trend kanalı oluştuğunu söylemek mümkün.

Daha önce 200 dolar ile 225 dolar arasındaki bir kanalda yer alan ETH/USD işlem çifti artık 250 doları kapsayan bir yükseliş kanalına giriş yaptı. 225 dolar ile 228 doların direnç noktası iken destek seviyesi haline geldiği görülüyor ve şu an için ETH’nin önündeki en büyük direnç 247 dolar. Eğer Ethereum yükselişini devam ettirir ve önce 240 dolar, sonra da 245 dolar ile 247 dolar seviyelerini kırabilirse yeni bir yükseliş trendi kendisini gösterebilir.

Ethereum Fiyat

Deribit türev borsasındaki Ethereum opsiyon işlemlerinin rekor kırması da yakında sert yükselişler gelebileceğine işaret etmekte. Eğer Ethereum, Temmuz ayına yani ETH 2.0’ın gerçekleşeceği tarihe kadar yükselişini devam ettirir ve 250 doların üstünde kalabilirse, yeni bir yıllık rekor geldiğini görebiliriz.

Ethereum fiyatı 250 dolardan sonra ise önce 267 dolar, ve bunun devamında 277 dolardaki dirençlerde zorlanabilir. Yine de hem RSI hem de MACD indikatörlerinin pozitif bir tablo çizmesi, yatırımcılara bu dirençlerin kırılacağı ve ETH’nin 300 dolara doğru yükseleceği yönünde işaret veriyor olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yuanın Zayıflaması Bitcoin’e Güç Kazandırır Mı?

Sonraki Haber

Binance CEO: “Bitcoin Barışçıl Bir Protestodur”

İlgili Haberler