Ethereum 300 Dolara Mı İlerliyor?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’da sonunda uzun zamandır beklenen gerçekleşti ve fiyat önce 215 doların sonrasında 2020 doların üzerine çıktı. CoinMarketCap verilerine göre 224 dolara kadar yükselen Ethereum’da (ETH) sonrasında küçük bir geri çekilme yaşandı.

Fiyat artışının yanı sıra Glassnode’den gelen son analitik rapor, aktif ETH cüzdanlarının miktarının son yarım yıl boyunca yeni bir rekor seviyeye yükseldiğini gösteriyor.

Ethereum Fiyatı

Analist Michael van de Poppe, ETH yükselişi ile ilgili paylaştığı son tweet’te 220 dolar seviyesine ulaştıktan sonra ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’un yukarı doğru hareketinin 300 dolar ve hatta daha yüksek seviyelere doğru olacağını ifade etti. Poppe, bu analizinin hem teknik hem temel faktörlere dayandığını da yaptığı açıklamalara ekledi.

Analist, potansiyel ETH büyümesi için en büyük temel faktörler arasında DeFi’de giderek daha fazla ETH’nin kilitlendiğini ve Bitcoin volatilitesi arttıkça altcoin’lerin canlanmaya başlayacağını gösteriyor.

Poppe’un yanı sıra Twitter’da “The Crypto Dog” olarak tanınan bir başka ünlü analist de ETH büyümesinin devam edeceği yönünde açıklamalar yaptı.

Aktif Adresler

Glassnode, ETH işlemlerinin aktif olarak gerçekleştiği cüzdan sayısının 6 ayın en yüksek seviyesine yükseldiğini bildirdi. Yazının yayına hazırlandığı sırada bu ETH cüzdanlarının sayısı toplam 22.668.958 seviyesinde bulunuyordu.

Bunun dışında Glassnode, son yirmi dört saat içinde kripto borsalarından çıkan ETH artışı hakkındaki verileri de paylaştı. Verilere göre bu rakam önceki 11.064.713 ETH rakamından neredeyse yüzde kırk üç daha yüksek. Bu durum yatırımcıların alım satım yapmaktan ziyade ETH fiyatının yükseleceğini düşünüp uzun vadeli olarak birikim yapmaya karar verdiği anlamına geliyor olabilir.

Kaynak: U.TodayTotal
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC ve ETH Kullanıcıları XRP’yi Mi Tercih Etmeye Başladı?

Sonraki Haber

Chainlink’te (LINK) Karışık Sinyaller Görülüyor

İlgili Haberler