Ethereum Fiyatı Güçlü Kalmaya Kararlı Mı?

İlayda Peker

Bilindiği gibi lider kritpo para birimi dün fiyatını 9.000 doların üzerine çıkardı. Bitcoin’in sergilemiş olduğu son fiyat hareketiyle birlikte altcoin’lerde de güzel fiyat artışları yaşandı. Güzel bir artış performansı sergileyen altcoin’ler içinde piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) da vardı. ETH “Kara Perşembe’nin” ardından göremediği bi fiyat seviyesi olan 220 doların üzerine çıkmayı başardı ve görünüşe bakılırsa bu noktayı korumak istiyor.

ETH Opsiyon Piyasası

Skew’den elde edilen verilere göre, büyüyen Ethereum opsiyon piyasası en azından altcoin’in fiyatını 200 doların üzerinde tutacak şekilde bir yükseliş hissi oluşuyor.

29 Nisan ve 30 Nisan’daki koşusunun ardından düzeltme, Bitcoin’in yüzde 4,4 ve Ethereum‘un yüzde 6 azalmasına sebep oldu. Ayrıca yapılan açıklamalar çok daha büyük düzeltmelerin özellikle altcoin’lerde yaşanabileceğini ifade ediyordu. Ancak opsiyon sözleşmeleri bu durumu değiştirmiş gibi görünüyor.

Ortaya çıkan verilere göre, 1 Mayıs’ta önde gelen Ethereum opsiyon borsası Deribit‘te işlem gören ilk 5 sözleşmenin tümü call options olarak işaretlendi. İşlem gören opsiyonlar arasında, strike fiyatları aralığı 210 dolar gibi düşük bir seviyeden 240 dolara yükseldi.

Öte yandan yılın geri kalanına kıyasla sözleşme süresinin sona erme derecesini not etmek önemli. Sadece 1 Mayıs’ta, open interest açısından, 213 dolar fiyatla 22.400’den fazla ETH sözleşmesi sona eriyor ve bu da 4.7 milyon dolar değerinde ETH sözleşmesi yapıyor. Bir haftadan daha kısa bir sürede 8 Mayıs’ta, 29.600 sözleşme daha sona erecek.

Mevcut eğilim ilerledikçe bugün ve gelecek haftanın sonunda sona eren bu sözleşmelerin çoğu, Ethereum ve altcoin piyasasında devam eden düzeltmeye rağmen, fiyatın ılımlı bir şekilde güçlü kalmasına sebep oldu.

Kaynak: AmbcryptoTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analist: “BTC’nin 20.000 Doları Görmesi An Meselesi”

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 1/05/2020

İlgili Haberler