ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 04/06/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, geçtiğimiz günlerde Bitcoin bazında hafif bir değer kaybetse de Dolar bazında yeniden yükseliş elde etmeyi başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %2,27’lik yükselişe sahip olan ETH, yeniden 244 dolara çıktı ve 250 dolar direncine doğru ilerliyor.

Ethereum Yorumları

Aslında Ethereum’un bundan kısa süre önce 250 dolar direncini kırması yukarı yönlü umutları tazelese de Bitcoin’in ani düşüşü bütün piyasa gibi ETH boğalarının da soluğunu kesti ve yükseliş orada noktalandı. 240 dolar desteğinin de altına inen ETH/USD işlem çifti 1 günlük konsolidasyon sonrası ise yeniden yükselişe geçti ve toparlanmaya başladı.

ETH’nin şu an için 224 dolardan başlayan yükseliş trendinin içerisinde olduğu görülüyor ve söz konusu nokta en alttaki direnç olarak biliniyor. 4 saatlik grafiğe bakıldığında ETH’nin 250 doları kırdıktan sonra hedefinin kanalın en üst noktası olan 253 dolar olduğunu söylemek mümkün.

Ethereum Alınır Mı?

Eğer Ethereum boğaları BTC’nin şu saatlerdeki yükselişi ile beraber yeniden 253 doların üstüne çıkabilirse, sıradaki hedefin 262 ve 277 dolar olduğu söylenebilir. Kademeli düşüş noktalarına bakıldığında ise ayın en düşük seviyesinin 176 dolar, haftanın en düşük seviyesinin 196 dolar, günün en düşük seviyesinin ise 233 dolar olduğu görülüyor ve bunlar fiyat sıralamasına göre destek görevi göreceklerdir.

Pivot noktalara bakıldığında Ethereum için 236 dolar birinci, 229 dolar ikinci, 225 dolar üçüncü pivot desteğini oluşturuyor ve bunların altına inilmezse boğalar yoluna devam edecektir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Güçlü Destek Seviyesi: 9.500 Dolar

Sonraki Haber

“Uzmanlarımız”ın Bitcoin İle İmtihanı

İlgili Haberler