Analistlere Göre ETH Boğaları Kontrolü Elden Bırakmıyor

Analistlere Göre ETH Boğaları Kontrolü Elden Bırakmıyor

Piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 1 Haziran’da 250 doları aşarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. Ancak 2 Haziran’da sert bir red ile karşılaşan varlık birkaç dakika içinde 225 dolara kadar geriledi. Aynı zamanda Bitcoin de önce 10.000 doları aştı ve ardından sert bir düşüşle benzer bir yükseliş ve düşüş sergiledi.

Bununla birlikte bu güçlü düşüşe rağmen, analistler boğaların hala Ethereum’u kontrol altında tuttuğunu iddia ediyor.

Ethereum Boğaları

Bu hafta içinde yaşanan düzeltmelerin ardından popüler bir yatırımcı olan “Cheds”, Ethereum’un önemli destek seviyelerinin üzerinde kaldığını belirtti. Cheds’in paylaştığı grafiğe göre ETH hala 225 dolar ile sekiz günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Analistin açıklamalarına göre boğaların gerçek bir satın alma baskısı görmeden çizdiği bu grafik yükseliş sinyalleri açısından oldukça önemli.

Öte yandan analistin açıklamalarına yorum yapan bir Twitter kullanıcısı, Bitfinex’in Ethereum piyasasının bu durumla bir ilgisi olup olmadığını sordu. Cheds ise bu soruyu, “Bu eğilimin Ethereum fiyatını ne yönde etkilediği net değil. Ancak muhtemelen düşüş göstermiyor. Kesinlikle.” sözleriyle yanıtladı.

ETH’da Artış Beklentileri

Bunların yanında ETH’da artış bekleyen tek analist Cheds değil. Newsbtc’nin haberine göre piyasanın popüler analistlerinden “Galaxy” de ETH’da önümüzdeki günlerde artış yaşanmasını bekliyor. Analiste göre Ethereum fiyatı Haziran sonuna kadar 300 dolara ulaşacak. Ethereum’un hala pozitif bir grafik çizdiğini ifade eden Galaxy, “Bu düşüşün tüm kripto paraların sonu olduğuna inanmadığım için, ay sonuna kadar Ethereum’un 200 dolarlardan 300 dolara kadar yükseleceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca piyasadaki diğer analistler de Ethereum grafiklerinin destek seviyelerinin üzerinde olduğunu ve dolayısıyla ETH’nin bir yükseliş dönemi içinde olduğunu ifade ediyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.