Ethereum Yorumları: ETH İlgisi Rekor Kırdı, Sıra Fiyat Rekorunda Mı?

Ethereum Yorumları: ETH İlgisi Rekor Kırdı, Sıra Fiyat Rekorunda Mı?

Google Trends verilerine göre Ethereum (ETH) aramaları, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para biriminin yaşadığı fiyat artışları ile gözle görülür yükseliş gösterdi. Ethereum fiyatının 3 yıl sonra 1.200 dolara ulaşması ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432 dolara çok az kalmış olması sebebiyle ETH’a olan ilginin de arttığı görülüyor.

Ethereum Aramaları

Google Trends’den elde edilen verilere göre Ethereum aramaları rekor seviyeye ulaşmış durumda. Şu anda Ethereum ile ilgili aramalar, varlık 2018 yılında rekor kırdığında olduğunda daha yüksek.

Bunların yanında Ethereum, 2017’de büyük ölçüde bilinmiyordu ve yıla 10 doların altında fiyatla başlayan ETH on iki ay içinde hızla 1.400 dolara yükseldi. O dönemde kripto para birimlerinde yaşanan artış, büyük ölçüde bir Blockchain ve ICO patlaması ve ardından gelen FOMO tarafından yönlendirilmişti.

2021 Farklı Olacak

Üç yıl sonra ve dünyanın en büyük ikinci dijital varlığı için durum çok farklı görünüyor ICO’lar, 2018’de düzenleyici kurumlar tarafından düzenlendikleri için artık piyasaların itici gücü değiller ve Ethereum bu 3 yıl içinde büyük bir yol katetti.

3 yıl öncesinden farklı olarak artık Ethereum platformu; staking hizmeti sunuyor, DeFi ekosisteminin temeli olarak görülüyor, dApp’leri ve akıllı sözleşmeleri besliyor. Dolayısıyla artık Ethereum, sadece bir ICO satış token’ı ya da akıllı sözleşme platformu değil.

Dolayısıyla artık önemli isimler Ethereum’un mevcut piyasa döngüsünde ana akım haline geleceğini düşünüyor. Özellikle 2021 yılının bu durum için temel oluşturacağını ifade eden uzmanlar, yıl sonunda Ethereum’un da Bitcoin kadar önemli hale geleceğini ifade ediyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum, 2020 yılının başlarında lider kripto para birimi Bitcoin’den bile daha iyi performans sergileyerek dikkat çekmişti. Ancak ETH ilgisi hiçbir zaman bugünkü kadar yüksek seviyeler gelmemişti.

2020 1 Aralık itibari ile başlayan ETH 2.0 güncellemesinin bu durum üzerinde kuşkusuz etkisi oldu. Ancak Bitcoin’in bir ralliye başlaması da ETH fiyatını olumlu etkiledi. Analistlerin büyük çoğunluğu bu hızla devam ederse önümüzdeki günlerde Ethereum’un 1.432 dolarlık rekorunu kırarak yeni rekor seviyelere ulaşacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.