Ethereum Yorumları: ETH Hiç Bu Kadar Güçlü Olmadı!

İlayda Peker

DTCCapital’in yöneticisi Spencer Noon’un açıklamalarına göre, uzun vadeli temel göstergeler, Ethereum’un (ETH) piyasaya sürüldüğünden bu yana en sağlıklı döneminde olduğunu gösteriyor.

Ethereum En Sağlıklı Döneminde

Ethereum’daki kullanıcı etkinliği, büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) piyasası nedeniyle günden güne artıyor. Sonuç olarak, günlük aktif adresler, ücretler ve Ethereum’daki genel işlem etkinliği artıyor.

Noon konuyla ilgili olarak, “Uzun vadeli temel göstergeler, Ethereum’un tartışmasız hiç bu kadar sağlıklı olmadığını gösteriyor.” ifadelerini kullanıyor ve bu göstergeleri şu şekilde sıralıyor:

  • Günümüzde Ethereum’da ödenen günlük toplam ücretler Bitcoin’i geride bırakıyor.
  • Haziran’da 57 milyon olan sözleşmeler Eylül’de 115 milyona yükseldi.
  • Günlük etkin adres sayısı sürekli olarak 400.00’in üzerinde seyrediyor.

Öte yandan Ethereum’un mevcut sağlıklı görünümü ve temellerinin yükselişte olması, DeFi ve yield-farming’ten kaynaklanıyor. Her ne kadar Ağustos ve Eylül aylarında hem DeFi hem yield-farming popülaritesini kaybetmiş olsa da hala çok büyük bir ilgi çekiyorlar. Noon hala DeFi uygulamalarına günlük 300 milyon dolarlık ETH gönderildiğini vurguladı.

Bunların yanında DeFi protokollerinin artan kullanımının yanı sıra, merkezi olmayan borsaların sürekli artan hacmi de Ethereum’un blok zinciri faaliyetini daha da güçlendiriyor.

Merkezi Olmaya Borsalar

Uniswap liderliğindeki merkezi olmayan borsalar 2020 yılında daha önce hiç görülmemiş bir şekilde zaman zaman en iyi merkezi borsalardan daha iyi performans gösterdi. Örneğin Skew verilerine göre 2020 yılı içinde Uniswap, Coinbase Pro’nun işlem hacmini bir süreliğine geride bıraktı. Noon, son 12 ayda merkezi olmayan borsaların hacim olarak 52 milyar dolar işlediğini dile getirdi.

Bunlara ek olarak Ethereum ağının güçlenmesi daha fazla yatırımcının ETH’a yönelmesini sağlayabilir. Bu da ETH fiyatında orta ve uzun vadede fiyat artışı sağlayabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2020’nin Popüler Altcoin’i Yeniden Artışa Geçmeye Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Bu Token Ethereum’u Piyasadan Silebilir Mi?

İlgili Haberler