Ethereum Yorumları: ETH Fiyatı BTC’den Daha Kötü Performans Gösteriyor

İlayda Peker

Bitcoin Salı günü yaşadığı düşüşten sonra güzel bir grafik çizmeye devam ederken gözlerin Ethereum fiyatına döndüğü görülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un şu anda lider kripto para biriminden daha kötü performans sergilediği görülüyor.

Ethereum Fiyatı

Salı günü yaşanan düşüş sırasında Ethereum (ETH) fiyatı 1.700 dolara kadar geriledi. Sonrasında BTC ile birlikte bir toparlama grafiği çizen ETH’un 2.000 dolarlık güçlü direnci kıramamış olması ise akıllar soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu.

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin’in önemli direnç bölgelerini kırmasının aksine Ethereum hala 100 SMA’nın ve 2.000 dolarlık direncin altında işlem görüyor. Buna ek olarak analistler şu anda ETH’un 1.950 dolar seviyesinde de bir dirençle karşı karşıya olduğunu düşünüyor.

ETH Önemli Seviyeler

Yapılan açıklamalara göre 2.000 doların üzerinde doğru net bir kırılma ve ardından 2.050 dolarlık direncin kırılması bir sonraki kilit direnç seviyesi olan 2.150 doların test edilmesini sağlayabilir.

Bu noktada alım baskısının artması ile oluşacak başka bir yukarı yönlü hamle 2.250 ara direncinin ve ardından 2.300 dolarlık ana direncin test edilmesi ile sonuçlanabilir.

Ancak eğer ETH fiyatı 2.000 dolarlık seviyeyi kıramazsa aşağı yönlü ilk desteğin 1.900 dolar bandında olduğu düşünülüyor. Ana desteğin 1.850 dolarda olduğunu ifade eden analistlere göre bu seviyenin de kaybedilmesi yeniden 1.700 doların test edilmesine sebep olabilir.

Dolayısıyla şu anda analistler her ne kadar ETH fiyatının Bitcoin’e bağlı olduğunu düşünseler de BTC’nin aşağı yönlü bir hamle yapmasına karşılık Ethereum’un daha büyük bir tepki vereceğini ifade ediyor. Ama eğer Bitcoin güçlü duruşunu kaybetmezse ETH’da da yakın zamanda önemli seviyelerin geride kaldığı görülebilir.


Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

El Salvador’dan Bitcoin Cüzdanı ve 30 Dolarlık Ödül

Sonraki Haber

Peter Brandt: XRP Tüm Zamanların En Düşük Seviyesini Görecek!

İlgili Haberler