Ethereum (ETH) Teknik Analizi – 11 Haziran 2021

Mert Bahçe

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH), 30.000 dolarlık fiyat bandını yeniden test etmeye hazırlanıyor olabilir. ETH, 2.300 dolarlık direnç seviyesini başarıyla aşmasının ardından yükseliş trendine ivme kazandırmıştı.

Ethereum 3.000 Doları Görebilir Mi?

Ethereum, işlem hacimlerinin düşmesiyle birlikte konsolidasyon döneminde bir görüntü çiziyordu. Ancak El Salvador‘un tüm kripto para piyasasını etkileyen hamlesinin ardından Bitcoin başta olmak üzere toparlanma evresine girdi. Ethereum volatilitesi düşerken fiyat 2.400 dolar ila 2.600 dolarlık fiyat bandında işlem görüyor.

Ethereum fiyatı Bitcoin’in fiyat hareketleriyle doğru orantılı olarak ilerlese de daha az volatiliteyi işaret ediyor. Son 72 saatte Bitcoin %24 yükselirken Ethereum’un artış hareketi %13’te kaldı. Rakamlara göre ETH ilgisi ateşini kaybediyor gibi gözüküyor. Ancak yine de Ethereum 2.319 dolar seviyesini güçlü bir şekilde geçmeyi başardı. Bununla birlikte Ethereum’un yukarı yönlü bir kırılma için 2.300 dolarlık destek bandına geri çekilmesi görülebilir. Bu geri çekilmenin ardından en büyük altcoin, 2.552 dolar ila 2.847 dolarlık fiyat bandına ulaşabilir. Yükseliş trendinin devamında ETH, 3.000 dolar seviyesini yeniden test edebilir.

Günlük Veriler ve Önemli İndikatörler

Öte yandan olası bir düşüşte fiyatın 2.000 doların altına sarkması yükseliş senaryosunu geçersiz kılacaktır. ETH fiyatının bu kritik seviyeyi kaybetmesi fiyatı 1.728 dolara kadar çekebilir.

En popüler ikinci kripto para Ethereum, son 24 saatlik zaman diliminde %4’lük bir düşüş yaşarken bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.469 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Günlük grafik verilerine göre RSI 44 seviyesindeyken Momentum Göstergesi 0’ın altında yer alıyor. Son 24 saatlik işlem hacimleri ise %20’lik bir düşüşü işaret ediyor.


Total
25
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Texas’dan Kripto Para Birimleri Adına Önemli Adım

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Yükselirken Altcoin’ler Neden Düştü?

İlgili Haberler