Ethereum Yorumları: ETH Fiyatı 5.000 Doları Aşabilecek Mi?

İlayda Peker

The Word B etkinliğinde konuşan Tesla CEO’su Elon Musk, ETH, BTC ve DOGE yatırımları olduğunu doğruladı. Bu açıklamalarına ardından yükselişe geçen kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu günlük ve haftalık grafiklerde yeşilde işlem görüyor ve Ethereum’un 2.000 doları aşmış olması yeni ralli sinyali olarak nitelendiriliyor.

Ethereum Yorumları

Genel olarak kripto para endüstrisine bakıldığında Ethereum’un destekçilerinin her zaman var olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bununla birlikte ETH fiyatındaki son yukarı yönlü hamle de yükseliş beklentisinde olan isimlerin beklentilerini güçlendirmiş gibi görünüyor.

Mad Money şovunun sunucusu, eski bir Bitcoin boğası ve Ethereum savunucusu olan Jim Cramer ise Ethereum yatırımı olduğunu ancak yeni ETH almadığını dile getirdi. Cramer’n açıklamalarından net iki durumun ortaya çıktığı görülüyor: Cramer ETH yatırımlarına bağlı kalıyor ancak şimdilik yeni alım yapmayı düşünmüyor.

ETH Alınmalı Mı?

Analistlerin görüşlerine göre Ethereum’u bekleyen yeni güncellemeler ve halihazırda uygulanmış olan güncellemeler sebebiyle uzun vadede ETH fiyatı yükselişlere gebe. Ancak kısa vadede farklı görüşlerin olduğu ifade edilebilir.

Analistlerin açıklamalarına göre Mayıs ayında yaşanan düşüş sonrasında aslında Ethereum fiyatı yeniden yukarı yönlü harekete geçmek için büyük çaba harcıyor ve teknik göstergeler de bu durumu destekliyor. Ancak bazı teknik göstergelerin hala aşağı yönlü bir tablo çizdiği de belirtiliyor.

Yapılan açıklamalara göre ETH fiyatını kısmen Bitcoin fiyatı belirliyor ve Ethereum’un yükselişe devam edebilmesi için BTC’nin yukarı yönlü grafiklerinin devam etmesi gerekiyor. Buna ek olarak bazı analistlerin ETH fiyatında en az %20 artış beklediğini ve hatta 5.000 dolarlık seviyenin 2021 yılı bitmeden görüleceğini düşündüğünü de eklemek gerekiyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler CEO’dan Kripto Para, DeFi, Bitcoin ve Ethereum Yorumu!

Sonraki Haber

10 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi, Bitcoin Fonu Başvurusunda Bulundu

İlgili Haberler