Ethereum Yorumları: ETH 1.000 Dolara Doğru İlerliyor

Ethereum Yorumları: ETH 1.000 Dolara Doğru İlerliyor

Ethereum (ETH) son zamanlarda bazı zayıflık belirtileri gösteriyor ve bu durum ETH’nin 380 dolar ile 400 dolar arasındaki direnç seviyesini aşamayacağı yönünde endişelerin oluşmasına sebep oluyor. Ancak zayıflık belirtilerine rağmen analistler, Ethereum’un orta ve uzun vadede güçlenerek daha yüksek seviyeleri göreceğine inanıyor. Çünkü Ethereum’da her ne kadar şu anda bir zayıflık görülse de altında büyük bir gücün yattığına inanılıyor.

Ethereum Fiyatı

ETH’nin günlük hareketli ortalamalarına bakarken görülen bir trend, inanılmaz derecede yükseliş gösteriyor ve 2016’da görülene çarpıcı bir şekilde benziyor. Analistlere göre eğer tarih kendini tekrar ederse, Ethereum önümüzdeki aylarda 1.000 doların üzerini görebilir.

Ancak bu büyük yüksekişin bir nebze Bitcoin’e bağlı olduğunun altını çizmek gerekiyor. Çünkü eğer Bitcoin (BTC) stabil kalırsa ya da aşağı yönlü bir grafik çizerse ETH’ûn Bitcoin’e rağmen artışa geçmesi pek olası görülmüyor.

Öte yandan Ethereum’un bugüne düşüşler başladığı ve 380 dolarlık seviyeden yaklaşık %4 düşüş yaşadığı görülüyor. Dolayısıyla ETH fiyatında 380 dolar bandında bir direncin olduğu ve bu direncin oldukça güçlü olduğu ifade ediliyor. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde de bu noktada bir kaç kez reddetme ile karşılaşılması 380 dolar bandında güçlü satış baskısının olduğunu kanıtı şeklinde değerlendiriliyor.

ETH’da Artış Sinyalleri

Kısa vadede bir zayıflık belirtisi olsa da Ethereum’un uzun vadede hala çok güçlü olduğu ifade ediliyor. Piyasanın popüler analistlerinden Wolf’a göre, kripto para biriminin günlük hareketli ortalamaları yükseliş sinyalleri veriyor. Analistin açıklamalarına göre bu durum 2016 yılındaki grafiklere benziyor ve önümüzdeki aylarda-yıllarda 1.000 doların üzerinin görüleceğinin işaretini veriyor.

ETH’nin böyle bir yükseliş eğilimi görmesinin önümüzdeki yıllarda kripto para piyasasında da benzer bir artış ivmesinin görüleceği şeklinde yorumlanmasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.