Ethereum Fiyatı: ETH Önümüzdeki Günlerde Nasıl Bir Yol İzler?

İlayda Peker

Ethereum (ETH) fiyatı 6 Eylül’deki en düşük seviyesi olan 320 dolardan %14 arttı. Ancak bu ayın vadeli işlemlerinin ve opsiyonların vade bitimine iki haftadan kısa bir süre kaldı. Fiyat hala 400 doların altında olduğundan türev yatırımcılarının %9’luk bir artışla ETH’un 400 doları görme olasılığından ne kadar emin oldukları önemli bir soru olarak karşımıza çıkıyor.

400 Dolar İhtimali

Opsiyon yatırımları analiz edildiğinde yatırımcıların %34’ünün Ethereum’un 400 dolara ulaşma ihtimaline inandığını gösteriyor.

Bununla birlikte yapılan açıklamalara göre volatilite, olumlu veya olumsuz bir yön belirtmese de, yoğun fiyat dalgalanmalarının temel göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Tarihsel volatilite yalnızca geçmiş hareketleri değerlendirirken mevcut volatilite sadece piyasa koşullarına bağlıdır. Dolayısıyla iki durum da fiyat hissiyatı ile ilgili bilgi vermiyor.

Ancak analistlere göre, Ethereum’un zımni volatilitesi Temmuz ayı sonlarında oldukça yükselişe geçti ve günümüzde de %5’in biraz üzerinde hareket ediyor. Dolayısıyla analistler olasılık alanları içinde %10’luk bir haftalık kazanç bıraktığını ifade ediyor.

Bu verilere göre önümüzdeki birkaç ay için bu 400 dolarlık opsiyonların hala değerli olup olmadığını daha iyi değerlendirmek için bir yatırımcının geriye bakması gerekiyor. %10’luk kazanç durumunun son beş ayda 4 kez gerçekleştiği göz önüne alındığında aslında mevcut volatilitenin kazanç getirmesi bekleniyor. Ayrıca kripto para birimleri doğaları gereği orta ya da yüksek volatilite değerlerine sahip oldukları için geçmişte büyük kazançların yaşandığına defalarca şahit olundu.

Ethereum Opsiyonları

Opsiyon işlemlerinde yatırımcıların alacağı pozisyonlar piyasa hissiyatını yansıttığı için vadeler bitmeden belirlenecek fiyatların önemli olduğu düşünülüyor. Dolayısıyla volatilite değerlendirmesi yapıldığında yatırımcıların artış pozisyonu alması bekleniyor.

Ancak şu anda piyasa koşullarının değişken olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’ten Büyük Hamle: Bu Transfer Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Bitcoin’de Umut Veren Tablo: Ralli Çok Yakında Olabilir

İlgili Haberler