Ethereum Yeniden Sahalara Döndü: Son 3 Günde ETH’da %25 Artış Yaşandı!

İlayda Peker

Piyasa hafta sonu yaşanan düşüşler sonrasında bir toparlanma yaşarken piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin konumundan bulunana Ethereum son 3 günden kaydettiği %25 artışı ile adından söz ettiriyor. Bunun yanında lider kripto para birimi Bitcoin’in ise 35.000 dolar bandında konsolide olduğu görülüyor.

Ethereum’da Gözle Görülür Artış

Altcoin’ler, hafta sonu yaşanan düşüş grafikleri ve sonrasında başlayan toparlanma ile birlikte Bitcoin grafiğini taklit ediyor gibi görünüyor. Ethereum hafta sonu yaşanan düşüşler sırasında 1.700 dolar bandına kadar gerilemişti. Ancak sonrasında genel toparlanma ile birlikte ETH nihayet kendisinden beklenen performansı sergiledi ve 2.175 dolara kadar ulaştı.

Analistlere göre ETH fiyatındaki toparlanma beklenen bir hareketti ve ETH’nin 2.100 dolar üzerinde kalması başka bir yükseliş trendini tetikleyebilir.

ETH’un yanı sıra diğer altcoin’lerde de yeşil grafikler görülmeye başladı. Her ne kadar bugün piyasada bir durağanlık hakim olsa da tabloların hala yeşilde olması umut veriyor gibi görünüyor.

Bitcoin ve 35.000 Dolarlık Seviye

Analistler düşüş grafiklerinde özellikle BTC için 30.000 doların önemli olduğunu defalarca dile getirdi ve Bitcoin son düşüşte bu seviyeyi elinde tutmayı başardı. Bitcoin fiyatı dün 35.000 doların üzerine yükseldi ve bugün de bu seviyeyi korumak için yatay olarak işlem yapıyor.

Buna ek olarak bu noktada analistler ayılar ve boğaların mücadelesinin sürdüğünü dile getiriyorlar. Bitcoin’in 35.000 doları destek noktasında çevirmesinin ise bir sonraki yükseliş grafikleri için oldukça önemli olduğu düşünülüyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist: “ Cardano (ADA) Satın Almak İçin ETH’larımı Sattım”

Sonraki Haber

Coins Drivers: Bireylere ve Kurumlara Hizmet Veren Kripto Borsası Halka Açık Satışa Başlıyor

İlgili Haberler