Ethereum Tabanlı Bu Altcoin Piyasaya Meydan Okudu

İlayda Peker

Ethereum tabanlı bir altcoin birimi son zamanlarda adeta piyasaya meydan okuyor ve yükseliş eğilimi gösteriyor. Bulut blok zinciri protokolü Chain’in hizmet token’ı olan XCN, diğer kripto para birimlerinin çoğu düşüş yaşarken ya da yatay seyir halindeyken 10 gün içinde %70’ten fazla artış yaşadı.

XCN Piyasaya Meydan Okudu

XCN, 25 Mayıs’ta 0.10 dolar civarında işlem görüyordu ve yazının yayına hazırlandığı sırada kripto para birimi 0,15 dolardan işlem görüyor. Varlık ayrıca, Mayıs ortasından bu yana da piyasa değeri sıralamasını yükseltmiş görünüyor. Şirket ayrıca kripto piyasalarındaki yaygın durgunluğa rağmen yeni çalışanları işe almaya devam ettiğini duyurdu.

Bunlara ek olarak XCN, hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsa platformu olan Binance‘in blok zinciri ağı olan BNB Chain’de de geçen ay kullanıma sunuldu. BNB Zinciri aracılığıyla, kripto varlığı artık Huobi, Gate.io ve KuCoin kripto borsa platformları kullanılarak da alınabilir ve satılabilir.

Cuma günü Chain, yeni bir yönetim değişikliği kapsamında tokenin toplam arzının %22’sinden fazlası olan 2,6 milyar dolar değerinde XCN yaktığını duyurdu. Chain CEO’su Deepak Thapliyal da yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“XCN token yakımı, Chain‘in merkezi olmayan DAO (merkezi olmayan özerk organizasyon) yönetimine geçişini ifade ediyor. Bu dönüm noktası, hem XCN’nin Web 3.0 geliştirme üzerindeki etkisini hem de onu Chain üzerine inşa etmek için kullanan yenilikçileri tanır.”

Genel Piyasada Son Durum

Genel kripto para piyasası bitirmek üzere olduğumuz haftaya bir yükseliş ile başladı ve lider kripto para birimi Bitcoin 32.000 dolarlık önemli seviyenin üzerini gördü. Ancak sonrasında yeni bir geri çekilme yaşandı ve şu anda BTC 29.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Altcoin’lerde de BTC ile benzer hamleler olduğu ifade edilebilir. Genel kripto para piyasası Pazartesi günü yükseliş yaşarken hafta sonuna doğru düşüşe geçti. Aslında genel grafikler değerlendirildiğinde kripto para piyasalarının bir süredir haftaya yükseliş ile başladığı ve sonrasında düşüş yaşadığı görülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eski Bitmex CEO’su İddialı: ETH Yıl Bitmeden Bu Seviyeleri Görecek

Sonraki Haber

ApeCoin Hangi Ethereum Rakibini Tercih Edecek?

İlgili Haberler