Eski Bitmex CEO’su İddialı: ETH Yıl Bitmeden Bu Seviyeleri Görecek

İlayda Peker

Bitmex’in eski CEO’su Arthur Hayes, Ethereum’un 2022’nin sonuna kadar 10.000 dolara kadar yükselme potansiyeline değindi. Ancak Hayes bundan önce yılın ortasında yani içinde bulunduğumuz günlerde piyasanın volatil olabileceğini ifade ediyor. Dahası Hayes, Federal Rezerv oranlarındaki artışın ve stablecoin’leri felakete sürükleyen likidite krizlerinin doğrudan etkilerine de değindi.

Ethereum ve 10.000 Dolar Hedefi

Daha geniş bir yelpazede ETH‘nin uzun vadeli potansiyeline bakıldığında Hayes, kripto para biriminin katlanarak büyüyebileceğinden ve yıl sonunda 10.000 dolara yükselebileceğinden emin gibi görünüyor.

Hayes’a göre piyasa şu anda düzensiz olabilir, ancak merkez bankası da oran artış sürecini yavaşlattığında ETH ve kripto para birimlerinin geri kalanı eski haline dönme potansiyeli taşıyor. ETH yazının kaleme alındığı sırada 1.760 dolar üzerinde işlem görüyor.

Buna ek olarak Hayes’a göre Terra’nın çöküşü, kendi programlaması nedeniyle başından beri belliydi. Fed’in küresel merkez bankalarının sıkılaştırılmasına yönelik politikaları, likidite sorunlarına baskı yapıyor ve bu buzdağının sadece görünen kısmı.

Öte yandan Hayes geçtiğimiz günlerde Nisan ayında 2022’nin neden Ethereum için muhteşem bir yıl olacağını da açıkladı. Blockchain bir kez proof-of-stake (POS) sistemine geçtiğinde, “saf para” olduğunu söylediği BTC’nin aksine ETH’nin emtia bazlı veya bir “para birimi tahvili” olacağını söylüyor.

Ayrıca Hayes, ETH’nin BTC ve diğer kripto paralardan daha iyi bir yatırım olduğunu da belirtiyor. 2022 yazında gerçekleşmesi planlanan geçiş, Ethereum’u oyunun önüne geçirecek bir dönüm noktası olacak.

“ETH, BTC’den Daha Üstün”

Hayes, ETH’nin BTC‘den daha üstün olduğuna dair güçlü kanaatlere de sahip çünkü Hayes’a göre ETH, saf bir parasal araç değil, bilgisayara güç sağlamak için kullanılan bir meta.

Hayes’ın açıklamalarına göre ETH/USD veya yerel para biriminizi riskten korumak, gelir veya +%6,90 prim alacağınız anlamına geliyor. Hayes, insanların Ethereum satın almasını ve ETH tahvilleri çıkarmasını tavsiye ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra UST Çöküşü Sonrası Bu Ülke Harekete Geçti!

Sonraki Haber

Ethereum Tabanlı Bu Altcoin Piyasaya Meydan Okudu

İlgili Haberler