Ethereum Piyasası: Detaylı Grafik Analizi ve Destek-Direnç Seviyeleri

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, uzun süreli ayı dönemini yaşamaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Amerikan Merkez Bankası (Fed) tarafından faizlerin sabit kalacağı açıklanırken, bazı yetkililerin faiz artışı beklentisi kripto piyasasını olumsuz etkiledi ve birçok kripto varlık değer kaybetti. Bu durumdan en çok etkilenenlerden biri olan Ethereum’un son durumu incelendi.

Ethereum son dönemlerdeki en kötü dönemini yaşıyor. 2021 yılında NFT piyasasının yükselişi Ethereum için olumlu olmuştu fakat Layer-2 ağlarının popülerleşmesi ve ekosistemdeki kullanıcı kaybı Ethereum’un fiyatını olumsuz etkiledi. Haftalık grafikte dikkat çeken bir yapı oluşumu mevcut fakat bu henüz yükselen bir kanal formasyonunu işaret etmiyor olabilir. Ethereum için önemli destek seviyeleri 1522, 1373 ve 1140 dolar olarak belirtiliyor.

1522 doların altında haftalık kapanış yapılması Ethereum’un fiyatının ciddi oranda düşmesine neden olabilir. Ethereum için dikkat edilmesi gereken direnç seviyeleri ise 1667, 1759 ve 2162 dolar. 2162 dolar seviyesinin geçilmesi Ethereum’un fiyatının 3200 dolara yükselmesine neden olabilir.

1 saatlik Ethereum grafiğine bakıldığında ise herhangi bir formasyon oluşumu görülmüyor. Bu durum, Ethereum fiyatının son zamanlarda haber akışı ile şekillendiğini gösteriyor. Kısa vadede Ethereum için önemli destek seviyeleri 1581, 1574 ve 1568 dolar. 1574 dolar seviyesinin altında kalınması durumunda EMA 7 ve EMA 21 ortalamalarının direnç olarak çalışması bekleniyor.

Kısa vadede Ethereum için direnç seviyeleri ise 1590, 1596 ve 1601 dolar olarak belirtiliyor. 1601 dolar seviyesinin üzerinde 1 saatlik kapanış gerçekleşmesi, Ethereum’un fiyatının olgunlaşmasına yardımcı olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu’nun Fiyat Artış Umutları: Shibarium Lansmanı ve Blockchain Konferansı

Sonraki Haber

Bitcoin’in Yükselmesini Engelleyen Kağıt Bitcoin

İlgili Haberler