Ethereum Opsiyonlarında 4,8 Milyar Doların Süresi Dolduğunda Ne Olacak?

Bitcoin Haber

Büyük miktarda Bitcoin ve Ethereum opsiyon sözleşmesinin süresi dolmak üzere. Dahası, bu olaylar genellikle dayanak varlıklar için fiyat oynaklığına neden olur.

Ethereum Türevleri

Türev alım satım faaliyetlerinde önemli bir değişim yaşandı ve Ethereum opsiyon ticareti Bitcoin’inkini geçti.

37.000 Bitcoin opsiyonu, 1 milyar doların biraz üzerinde bir nominal değerle sona ermek üzere. Ancak bu sayı, yine bu ay sona erecek olan 256.000 Ethereum opsiyonu tarafından gölgede bırakılıyor. Bu opsiyonların nominal değeri 4,8 milyar dolar.

Sektör analisti Colin Wu, türev ticaretindeki büyük değişimi yorumladı:

Şangay yükseltmesi geliyor ve Ethereum opsiyonlarının alım satımı bir aydan uzun bir süredir ilk kez Bitcoin’i geçti.

Ethereum Opsiyonlarının Vade Sonu

Ethereum opsiyonları, yatırımcıların ETH fiyatı üzerinde spekülasyon yapmasına olanak tanıyan türev sözleşmelerdir. Yatırımcıların belirli bir vade tarihinde belirli bir fiyattan (kullanım fiyatı) Ethereum almalarına veya satmalarına olanak tanırlar. Ayrıca sabit vade tarihleri olan vadeli işlemlerden daha esnektirler.

Deribit’e göre, Ethereum Açık Faiz (OI), henüz kapatılmamış yaklaşık 2,6 milyon açık sözleşme anlamına geliyor.

Ayrıca, Ethereum için 1,09’luk bir satım/alım oranı bulunmaktadır. Satım/alım oranı, işlem gören satım (kısa) opsiyonlarının sayısının işlem gören alım (uzun) opsiyonu sözleşmelerinin sayısına bölünmesiyle hesaplanır. 1’den yüksek bir rakam düşüş anlamına gelir çünkü daha fazla yatırımcı uzun (alış) kontratlardan daha kısa (satış) kontratlar satın almaktadır.

Ethereum opsiyonları için maksimum acı noktası 1.800 $’dır. Bu, en fazla açık sözleşmenin bulunduğu kullanım fiyatını tanımlar. Aynı zamanda, varlığın vade sonunda en fazla sayıda opsiyon sahibi için mali kayıplara neden olacağı fiyattır.

Bitcoin opsiyonları için, 0,51’lik bir satım/alım oranıyla işler biraz daha yükselişte görünüyor. Bu, kısa sözleşmelerden daha fazla uzun sözleşme satın alındığını gösteriyor.

Ek olarak, BTC maksimum acı fiyatı 28.000 $ olup, varlığın şu anda işlem gördüğü yere oldukça yakındır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk Bir Adım Attı ve Sonrasında Geri Çekti: Dogecoin

Sonraki Haber

Cardano İlk Oracle Entegratörünü Aldı Ancak ADA Geri Çekildi

İlgili Haberler