Ethereum, Merge ve Bitcoin: Birleşme Kurumsal Yatırımı Artırabilir Mi?

İlayda Peker

Bloomberg Intelligence tarafından hazırlanan bir rapora göre, fikir birliği katmanını Pow’dan PoS’a değiştirecek olan Ethereum birleşimi, Ethereum’un kurumsal düzeyde yatırıma ulaşmasını hızlandırmada kritik bir faktör olabilir.

Ethereum Birleşmesi ve Yatırımlar

Raporda, Ethereum‘un büyümesinin sosyal ve ekonomik bir araç olarak temeline bağlı olacağını öne sürülüyor. Akıllı sözleşmelerde kilitli toplam ETH üç yılda %1.4 arttığından umut verici işaretler olduğu da ifade ediliyor. NFT’ler geçici bir durgunluk yaşasalar da Bloomberg Intelligence, stablecoin ve merkezi olmayan finans faaliyetinin yerini alma potansiyeline sahip olduklarına inanıyor.

Buna ek olarak Temmuz ortasında, fon yöneticisi CoinShares, Ethereum girişlerinin üç haftalık bir çizgide olduğunu ve 7.6 milyon doların kurumsal yatırımcılara gittiğini söyleyen bir rapor yayınladı. Grayscale Ethereum Trust, kurumsal yatırımcılara Ethereum’a yatırım yapma imkanı sunuyor. Trust’ın en büyük kurumsal sahipleri Rothschild Investment Corp, Weatherbie Capital LLC ve Rye Brook Capital LLC olarak karşımıza çıkıyor.

Ethereum ve BTC Karşılaştırması

Rapor, 21 Mayıs 2022’deki zirveden bu yana toparlanma göz önüne alındığında, Ethereum’un yanlış fiyatlandırılmış olabileceğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre ETH, 3 önemli on-chain metrikte Bitcoin’i geride bıraktı: Aktif kullanıcı sayısı, içinde varlık bulunan adres sayısı ve işlemler.

Bitcoin, Federal Rezerv’in yapmış olduğu faiz artışları sebebiyle düşüş yaşadı ve oran artışları devam ederse büyük olasılıkla hisse senetlerini takip etmeye devam edecek. Bununla birlikte BTC fiyatı, Ağustos 2022’nin başında Mart 2020’nin en düşük seviyesinin hala beş katı üzerinde.

Öte yandan içinde varlık bulunan aktif Ethereum adresleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Aktif adresler bir yıl öncesine göre çoğunlukla sabit kaldı, ancak üç yıl öncesine göre %113 arttı ve Bitcoin’i geçti. Aynı dönemde aktif Bitcoin adreslerinin sayısı %30 azaldı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Starbucks’tan Web3 Hamlesi Geldi!

Sonraki Haber

Instagram İçin Kripto Güncellemesi! Bu Altcoin Yükselişe Geçti!

İlgili Haberler