Kıdemli Yatırımcıdan Umut Veren Bitcoin Açıklaması

İlayda Peker

Kıdemli yatırımcı Tone Vays, bir dizi önemli teknik göstergenin, yılın büyük bir bölümünde düşüş eğilimine girdikten sonra Bitcoin (BTC) için yükseliş sinyali verdiğini düşündüğünü dile getirdi.

Bitcoin’de Yükseliş Sinyali

Vays, YouTube üzerinden yaptığı açıklamalarda, haftalık grafik birden fazla yükseliş sinyali verirken Bitcoin‘in güçlü göründüğünü dile getirdi. Konuyla ilgili analist, “Haftalık mumlarda hala daha yüksek bir kapanışımız var. Haftalık mumlarda hala daha yüksek bir salınımımız var. Bunların ikisi de yükseliş işaretleri. Yeşil yıldız mumumuz var. MRG’de [momentum tersine çevrilme göstergesi] yükseliş sayımı var ve 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerindeyiz. Bunların hepsi yükseliş işaretleri.” sözlerini kullandı.

MACD’nin de yükseliş sinyali verdiğini ifade eden analist, daha önce de böyle bir hamle geldiğini ancak şu anda durumun farklı olduğunu dile getiriyor.

Buna ek olarak yatırımcılar, trendlerdeki olası geri dönüşleri tespit etmek için MRI ve MACD’yi kullanıyor. Vays de iki önemli teknik göstergenin de BTC için güç belirtileri gösterdiğini ekliyor.

Vays’e göre, bir varlığın alım ve satım baskısını ölçen Chaikin para akışı (CMF) umut verici görünüyor. Buna ek olarak, deneyimli yatırımcı, olası trend dönüşlerine işaret eden bir momentum göstergesi olan göreceli güç endeksinin (RSI) de yükselişe geçtiğini söylüyor:

CMF de çok olumlu görünüyor. CMF’yi son tümsek üzerinden ancak daha da önemlisi sıfır çizgisi üzerinden alabilirsek güzel olurdu. Oraya ulaşmak için birkaç haftaya daha ihtiyacımız olabilir, ancak umut verici görünüyor.

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin yeni haftaya düşüş ile başladı ve yazının kaleme alındığı sırada konsolide oluyor gibi görünüyor. 22.600 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, yazının yayına hazırlandığı sırada 23.350 dolar üzerinde işlem görüyor. BTC’nin 23.000 dolarlık desteği geri kazanmış olmasının da pozitif sinyal olduğu ifade ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Gucci Artık ApeCoin (APE) Kabul Ediyor!

Sonraki Haber

Ağustos Ayında Kripto Paraları Neler Bekliyor?

İlgili Haberler