Ethereum Layer2 Çözümü Optimism’den Airdrop ve Fiyat Analizi

Bitcoin Haber

Ethereum’un en iyi layer2 çözümlerinden biri olan Optimism, airdroplarla ilgili yeni bir duyuru yaptı. Airdrop süreci 1 Haziran 2022’de başladı ve bu süreçte 215 milyon token ayrıldı. Bu tokenların 166 milyonu talep edildiği için cüzdanlara gönderildi. Ancak airdrop almaya hak kazanan adreslerin yaklaşık dörtte biri talepte bulunmadı. Bu nedenle Optimism ekibi, hakkını teslim almayan adreslere doğrudan dağıtım yapma kararı aldı.

Optimism, ilk token arzının %19’unu airdrop yoluyla dağıtmayı planladığını açıklamıştı. Şu ana kadar iki airdrop gerçekleşti ve kalan bakiye %13,73 olarak belirlendi. Şu anda Optimism, TVL büyüklüğü açısından en büyük ikinci layer2 çözümüdür.

OP Token‘ın fiyatı hakkında yorum yapılıyor. Bitcoin‘in fiyatının 26.500 dolar bölgesinde tutunması nedeniyle, altcoinlerin ATL yolculuğu da durdu. OP Token, yazı hazırlandığı sırada 1,369 dolardan işlem görüyordu. Fiyat, 1,34 dolarlık desteğinde duraklıyor ve 1,31 dolarlık destek korunduğu sürece yukarı yönlü hareket etmeye devam edebilir.

Eğer 1,44 dolarlık bölge aşılırsa, 1,5 ve 1,59 doların ardından 1,8 dolarlık bölgeye yeni bir hareket başlayabilir. Ancak, eğer 1,2 dolarlık bölge kaybedilirse, 1,063 ve 0,9 dolara kadar bir düşüş riski bulunmaktadır.

Bitcoin’in fiyat performansına bağlı olarak OP Token, iki uç hedeflerden birine yaklaşabilir. Çarşamba günü Fed verileri bekleniyor ve bu durum, faiz tavanıyla ilgili detayların netleşmesini sağlayabilir. Fed, daha fazla sıkılaşmaya ihtiyaç duymadığını ve faiz tavanını duyurursa, bu durum risk piyasaları için rahatlama ortamının başladığı anlamına gelebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Telegram Ortaklığı İle TON Coin Yükselişe Geçti: Yatırım Tavsiyesi ve Fiyat Hedefleri

Sonraki Haber

Poppe, Tekelleşmiş Altcoin Chainlink’in Geleceğini Değerlendiriyor

İlgili Haberler