Coinbase CEO’sundan İlginç FTX Yorumu!

İlayda Peker

Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, FTX krizi ve  borsanın eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile ilgili halkın ve blockchain katılımcılarının çalışmalarını övgüyle yorumladı. 

FTX’in Durumunun Ortaya Çıkması 

Armstrong, 16 Kasım’da Twitter aracılığı ile yaptığı bir açıklamada, FTX‘in likidite sıkışıklığı ve bunu takip eden iflas başvurusuyla ilgili birçok gelişmeyi ortaya çıkaranın geleneksel medyadan ziyade sıradan insanlar olduğunu öne sürdü.  

Buna ek olarak yakın tarihte New York Times’ta yaptığı yorumlarda Armstrong, ana akım medyaya atıfta bulunarak, “Halk gazeteciliği ve MSM’ye olan güven kaybı için bir dönüm noktası gibi geliyor” sözlerini kullandı.  

Elon Musk ise sıradan insanların araştırma yönünün Ekim ayında sosyal medya ağını satın aldığından bu yana Twitter’da arttığını ifade etti ve bunu birçok kez dile getirdi. 

Blockchain analizinin ve halk gazeteciliğinin yükselişine bir örnek olarak, 5 Kasım’da blockchain takipçisi Whale Alert, dolaşımdaki arzın yaklaşık %17’sini temsil eden ve o sırada 584,8 milyon dolar değerinde olan 23 milyondan biraz daha az FTX Token’ın taşındığını paylaştı.  

FTX Token ve Binance 

FTX tokenların Binance’e taşınması, FTX’in likidite krizlerinin ilk işaretlerinden biri olduğu ifade ediliyor ve New York Times’ın bu olayı ancak 8 Kasım’da ele aldığı ifade ediliyor. Blockchain analistleri ve uzmanları ayrıca, FTX’in resmi duyurusundan saatler önce bir hack olduğu sonucuna varan Twitter kullanıcıları tarafından yakından takip edilen farklı cüzdanlara yapılan fon hareketleriyle FTX hack haberini ilk verenler oldu.  

Ancak Twitter, FTX olayıyla ilgili son dakika haberlerinde ve analizlerde sıklıkla etkili olurken, aynı zamanda komplo teorilerinden ve yanlış bilgilerden de payına düşeni aldı. 

Bankman-Fried’in son zamanlardaki şifreli Twitter ileti dizisi, platformda yeni gönderilen tweet’leri daha eski, muhtemelen suçlayıcı olanları silmek için kullandığına dair söylentilere neden oldu, bu teori daha sonra çürütüldü. 

Bunlara ek olarak Twitter kullanıcıları ayrıca Bankman-Fried’in özel jetinin 12 Kasım’da Arjantin’e gitmek üzere Bahamalar’dan ayrıldığına dikkat çekti ve oraya kaçtığını iddia etti, Ancak bu yalanlandı ve Bankman-Fried’in Bahamalı yetkililer tarafından denetlendiği iddia edildi. 


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Yorumları: Ripple’da Düşüş ve Yükseliş Seviyeleri 

Sonraki Haber

FTX’ten Sonra Gemini Olayı Kafaları Karıştırdı!

İlgili Haberler