Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’den MKR Satışı ve MakerDAO’nun Yeni Yolculuğu

Bitcoin Haber

Merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründen MakerDAO (MKR), güçlü ve popüler bir varlık olarak öne çıkıyor. Ancak, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in MKR hisselerini satması ve MakerDAO’nun yeni projesi “NewChain” ile sektördeki durumu değişiyor. Buterin’in 500 MKR token’ını 350 ETH karşılığında satması ve bu gelirin 0x3F…2aEB adresine aktarılması dikkat çekiciydi.

Bu satışın ardından MKR fiyatında büyük bir düşüş yaşandı ve ağ büyümesi de azaldı. Yeni adreslerden MKR işlem hacmi ve işlem hızı azaldı. Bu durum, MKR’ye olan ilginin azaldığını gösteriyor.

MakerDAO ise “NewChain” projesini geliştirerek önemli bir yolculuğa çıkıyor. Projenin hedefi, Maker protokolünün yeni ve bağımsız bir Blockchain ekosistemine tamamen yeniden uygulanması.

MakerDAO’nun kurucu ortağı Rune Christensen, Solana kod tabanının NewChain’in temel çerçevesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini savunuyor. Bu stratejik dönüş, MakerDAO’nun Ethereum köklerinden uzaklaşarak, gelişmiş protokol yeteneklerini keşfetme kararlılığını gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple ve SEC Arasındaki Olası Anlaşma: Uzman Avukatın Değerlendirmesi

Sonraki Haber

Bitcoin Cüzdan Adresleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

İlgili Haberler