Decent Coin Nedir?

Decent DCT Nedir

Merhaba sevgili okurlar. Decent projesinin Temel Analiz’i ile karşınızdayım. Bu yazımız ile “Decent Coin Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

Decent Nedir?

Decent, 2015 yılında kurulmuş, Slovakya (Bratislava) merkezli bir Blockchain şirketidir. Decent’in hikâyesi; Kurucu Matej Michalko, içerik oluşturucuların eserlerinin yayınlanması ve kamuya açık hâle getirilmesi için katlanmak zorunda kaldıkları haksız koşullara şahit olduğunda başlamış. Aracılar genellikle dağıtım masrafları için sanatçıların gelirinin %70’ine kadar ücret alıyorlar.

Blockchain’in izlenebilir ve merkeziyetsiz mimarisi, Matej ve ekibinin içerik oluşturucularının çalışmalarını yayınlamaları için güvenli, şeffaf ve adil bir çözüm geliştirmelerini sağlamış ve böylece DCore doğmuş.

DCore Nedir?

2017’de hayata geçen DCore, üzerine inşa edebileceğiniz istikrarlı, özelleştirilebilir ve uygun maliyetli açık kaynaklı bir blockchain platformudur.

Dünyanın dijital içerik dağıtımına adanmış ilk blockchain’i olan DCore, geliştiricilere ve işletmelere merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmalarını sağlamak için yazılım geliştirme kitleri sağlar ve herkesin blockchain’e bağlanmasını kolaylaştırır.

Dcore’un Özellikleri Neler?

Ölçeklenebilir ve Özelleştirilebilir

DCore’a sınırsız olası blockchain özellikleri entegre edilebilir, işlem ücreti ve blok oluşturma aralığı özelleştirilebilir. Dosya paylaşım sistemi IPFS ve CDN’nin yerel entegrasyonu ile DCore, büyük dosya depolama ve dağıtımı sağlar.

Kolay Kurulum

API belgeleri, SDK, kılavuzlar ve açıklamalar, geliştiricilerin ve şirketlerin blockchain fikirlerini gerçek dünya uygulamalarına dönüştürmelerini daha da kolaylaştırır.

Hızlı, Güvenli ve Stabil

Şu anda saniyede 2.000’den fazla işlem hızına ulaşan DCore, 30 Haziran 2017’den bu yana istikrarlı ve hatasız performans sunmaya devam ediyor. DPoS konsensüs modelinin merkezi olmayan prensibi nedeniyle DCore’un tek bir kırılma noktası yok ve böylece kötü niyetli eylemlere karşı son derece güvenli.

DCore Kullanım Durumları

DCore, birçok farklı sektöre uygulanabilecek benzersiz özellikler sunan çok yönlü bir blockchain platformu. DCore’un yararlı olduğunu kanıtladığı bazı gerçek dünya kullanım örnekleri şunlar:

 • Dijital İçerik Dağıtımı
 • Biletleme
 • Oyun ve eSpor
 • Veri Takibi ve Denetimi
 • Sermaye Artırmak İçin Kitle Fonlaması ve Mikro Fonlama
 • Uygunluk/Uyumluluk ve Sertifikasyon
 • Akıllı Enerji
 • Medya ve Eğlence Endüstrisi
 • Dijital Reklamcılık
 • Nesnelerin İnterneti
 • Havacılık ve Askeri Sanayi
 • Yardım Hizmetleri
 • Otomotiv Endüstrisi
 • Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Telekomünikasyon Endüstrisi

DCore hakkında daha fazla detay için tıklayınız.

Bazı DCore Projeleri

DCT Coin Nedir?

DCT, Decent projesinin kendi coin’i. DCT DPoS ve dosya paylaşım protokollerini birleştiren DCore blockchain’inin temelini oluşturuyor. Ayrıca işlemleri hızlandırmak ve DCore sisteminin devamlılığı için de katılımcılara fon sağlanması görevini üstlenmiş.

DCT’nin işlem hacminin %99’u Chaoex borsasında.

Decent’in Bazı Başarıları

Decent’in IT Association of Slovakia ve Int. Association for Trusted Blockchain Applications üyelikleri mevcut.

Takım

Projedeki en önemli isim Decent kurucusu ve CEO’su Matej Michalko.

Slovakya’daki kripto para ve blok zinciri teknolojisinin en büyük öncülerinden biri. Bitcoin Marketing’i ve kripto dünyasını mobil oyunlara bağlayan danışmanlık şirketi olan Coinsulting’i kurmuş. Çin’deki ilk uluslararası kripto para konferansını organize etmiş. Eylül 2016’da 5881 BTC toplamayı başarmışlar.

Çekirdek kadrodaki diğer iki isim için tıklayınız.

Decent oldukça kapsamlı bir proje. Daha fazla detay için web sitelerine girmeyi ihmal etmeyiniz.

Twitter’a giriş tarihleri Mayıs 2015. Takipçi sayıları 27 bin. Çok iyi.

Facebook’ta bu sayı 9575.

Telegram’da 2166.

Decent Coin Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda DCT kısaltmasıyla işlem gören Decent Coin’e Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tim Draper: “Bitcoin Büyük Kazanan Olacak”

Sonraki Haber

Dijital Yuan’a Koronavirüs Engeli

İlgili Haberler