Ethereum İçin Vitalik Buterin Tarih Verdi!

İlayda Peker

Ethereum’un Şanghay’daki geliştirici zirvesi sırasında, kurucu ortak Vitalik Buterin, ikinci en büyük blok zincirinin Ağustos ayında proof-of-stake konsensüs algoritmasına geçmesini beklediğini söyledi. Yapılan açıklamalara göre geliştiriciler bazı zorluklarla karşılaşırsa, lansman Ekim ayına ertelenebilir. Bununla birlikte, resmi zaman çizelgesinin henüz sunulmadığını belirtmekte fayda var.

Ethereum Güncellemesi

Daha önce paylaşılan bilgilere göre Ethereum‘un halka açık test ağlarından biri olan Ropsten, 8 Haziran’da birleşmeden geçecek ve bu, proo-of-stake’e geçişten önce çok önemli bir dönüm noktası olacak.

Öte yandan geliştiriciler, gerçek birleştirmeyi simüle ederek, mevcut ana ağ zincirinin Aralık 2020’de ayrı olarak başlatılan Beacon Chain ile birleşmeye hazır olup olmadığını belirleyebilecekler.

Nisan ayında, Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, birleşmenin artık Haziran ayında gerçekleşmesinin beklenmediğini doğruladı. Ancak Ethereum’un geçişin “son bölümünde” olduğunu doğruladı. Ethereum’un çok beklenen proof-of-stake’e geçişi, ikinci en büyük blok zincirinin enerji tüketimini önemli ölçüde azaltacağından, kripto para birimi endüstrisi için bir dönüm noktası olabilir.

Bitcoin ve Ethereum

Bu aynı zamanda, en büyük kripto para biriminin artan enerji tüketimi nedeniyle Bitcoin geliştiricileri üzerinde aynı kod değişikliği üzerinde çalışmaları için daha fazla baskı oluşturabilir. Ancak böyle bir senaryonun gerçekleşmesi pek olası değil gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak bu ayın başlarında, Ethereum Vakfı, hata ödül programını Ethereum ana ağıyla birleştirdi ve maksimum ödül 250.000 dolara yükseltildi. Bu, birleşmenin birkaç gecikmeden sonra önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşeceğinin bir başka işareti olarak yorumlanıyor.

Bunların yanında Ethereum yazının yayına hazırlandığı sırada son 24 saatteki %5,5’lik artışı ile 2.037 dolardan işlem görüyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) 20 Mayıs’ta Bu Seviyeye Düşebilir!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Önemli Veriler Neye İşaret Ediyor?

İlgili Haberler