Ethereum Hash Oranı Başka Bir Yüksek Seviyeye Ulaştı

İlayda Peker

Merkezi olmayan uygulamaların artan etkinliği ve büyük NFT projelerinin sürekli artan popülaritesi ile Ethereum, dünyanın her yerinden daha fazla madenciyi çeken ücretlerin boyutuyla ilişkili olan blok zinciri endüstrisinde en çok kullanılan zincir olmaya devam ediyor.

ETH Hash Rate

Elde edilen son verilere göre Ethereum’un hash oranı 812.768 GH/s’lik bir başka yüksek seviyeye ulaştı. EIP-1559 güncellemesi madenciler için ücretleri kaldırmış olsa da, ağ kullanıcılarının yüksek ağ yükü dönemlerinde işlemlerini gerçekleştirmek için kullandıkları yeni tanıtılan ipuçlarını kullanarak yine de önemli miktarda kar elde edebiliyorlar.

Madencilerin artan ilgisi, Ethereum‘daki artan ağ etkinliğinden geliyor. Ağı kullanan daha fazla insanla madenciler daha fazla ücret alabilir. Ağ faaliyetine ek olarak, ücret yakma mekanizması varlığın EIP-1559’un uygulanmasından bu yana ETH fiyatına olumlu yansıdı ve fiyat %33 gibi bir artış kaydetti.

Buna ek olarak Statista’dan alınan verilere göre, Ethereum madenciliği, madencilik fee’inin kaldırılmasından önemli ölçüde zarar görmedi. USD karlarındaki ilk düşüş, güncellemenin uygulanmasından sonraki ilk günlerde sürdü, ancak fiyat artışı nedeniyle USD’deki madenci karı EIP sonrası değerlere geri döndü.

ETH Madencileri Satış Yapmıyor

Genellikle, hızla artan hash oranı, mevcut arzın genişlemesi nedeniyle pazar için iyi bir işaret değildir, ancak zincir içi verilere göre madenciler henüz varlıklarını satmak için acele etmiyorlar.

Öte yandan mevcut borsa rezervleri hala azalıyor ve madencilerin cüzdanları borsalara neredeyse hiç fon taşınmadan yalnızca girişler gösteriyor. Satış baskısının olmaması, büyük olasılıkla son derece olumlu piyasa konjonktürüne bağlıdır.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano’da (ADA) Bir Kilometre Taşı Daha Geride Kaldı!

Sonraki Haber

Singapur Kripto Paraları Yasaklayacak Mı? Ülkenin Kripto Paralara Bakışı!

İlgili Haberler