Mad Money Sunucusu, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Hakkında Yorumlarda Bulundu

Mert Bahçe

CNBC’den Jim Cramer, Bitcoin ve Ethereum yatırımları hakkında görüşlerini aktardı. Cramer, yatırımcılara kripto paralar üzerindeki spekülasyonlar hakkında tavsiyelerde bulundu.

Jim Cramer’ın Kripto Para Görüşleri

Mad Money sunucusu Jim Cramer, kripto para birimleri satın alan yatırımcılara riskleri doğru anladıkları sürece onayladı. Ancak Cramer, birçok yatırımcının daha neye yatırım yaptığını bilmediğini belirtti. Deneyimli isim, aptal teorisi adını verdiği şeyi açıkladı. Kendi araştırmasını yapmayan kripto para yatırımcılarına sert sözler kaydeden Cramer, bu durum ile ilgili yorum yapma  hakkının olduğunu aktardı.

Öte yandan Jim Cramer, kripto paraların spekülasyon aracı olarak kullanıldığını belirtirken aynı zamanda enflasyona karşı bir korunma işlevi gördüğüne inanıyor. Cramer, bununla ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi:

Birçok insanın kripto paralar hakkında saçma şeyler söylediğini biliyorum. Bunu kabul ettiğim için çok fazla eleştiri aldım. Günün sonunda tekrar ve tekrar söylüyorum, Bitcoin veya Ethereum enflasyona karşı kullanılabilir. Enflasyon sigortası olarak Bitcoin veya Ethereum satın almadım. Dürüst olmak gerekirse sadece şansımı deniyorum.

Cramer, en büyük altcoin Ethereum yatırımı olduğunu belirtti. Cramer, eylül ayında Evergrande krizinin ardından yatırımcılara kârlarını satmasını önermişti. Cramer bu dönemde kayıp yaşamamak adına portföyün bir kısmını satıp geri kalanı için bekleme işaret vermişti. Bununla birlikte Jim Cramer, insanlara yatırım portföylerinin %5’ini kripto paralara, %5’ini altına ayırmayı tavsiye ediyor.

Kripto Paralarda Yatırım

Lider kripto para birimi Bitcoin bu zamana kadar birçok uzmanın, popüler kişilerin, politikacıların yoğun eleştirisine maruz kaldı. Ancak kripto karşıtı bu isimlerin büyük çoğunluğu Bitcoin’e kucak açarak yatırım yaptığını açıkladı. Bu durumda alanında uzman araştırmalarının okunması, söyleşiler ve önemli organizasyonlar yararlı olacaktır ancak herkesin kendi araştırmasını kendisi yapması en sağlıklı yoldur.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Apple’ın Teknik Dehasından Önemli Bitcoin Açıklamaları!

Sonraki Haber

Amazon Yeni İş İlanı Yayınladı! Kripto Odaklı Ürünler Mi Geliyor?

İlgili Haberler