Ethereum Grafikleri: ETH İçin Teknik Görünüm

İlayda Peker

Tüm kripto para piyasasındaki düşüşle birlikte piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da (ETH) gözle görülür bir geri çekilme yaşıyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.550 dolar sınırında işlem görüyor ve birkaç gün önce 3.000 dolarlık direnci kırmak için hamle yapmıştı ancak başarılı olamamış gibi görünüyor.

Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %4,3 değer kaybeden ETH, Mart ayının başlarında Bitcoin ile başlattığı yükseliş hareketini BTC’de de olduğu gibi devam ettiremedi. Peki, bu noktadan sonra Ethereum için önemli seviyeler nereler ve analistler ne bekliyor?

Analistlere göre ETH’da 2.650 dolar kilit destek bölgesiydi ve görünüşe göre kripto para birimi bu seviyeyi koruyamadı. Düşüş trendinin başlaması ile birlikte ETH, 2.550 dolarlık desteği şu an için kırmaya çalışıyor. Analistlere göre ETH şu anda kayıpları konsolide ediyor.

Analistler ilk güçlü direncin 2.600 dolar seviyesinde olduğunu ve 2.620 dolar seviyesinde bir düşüş trend çizgisi olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla Ethereum’un 2.620 dolardaki trendi kırması bir yükseliş eğilimi başlatabilir. Eğer Yükseliş eğilimi başlarsa 2.800 dolar ve ardından 3.000 doların en güçlü dirençler olabileceği ifade ediliyor.

ETH Daha Fazla Kan Kaybeder Mi?

Ethereum 2.650 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlatamazsa, düşüş senaryosu bir süre daha devam edebilir ve aşağı yönde ilk destek 2.510 dolar seviyesine yakın olduğu düşünülüyor.

Ayrıca bir sonraki büyük destek, fiyatın düşüş ivmesi kazanabileceği 2.500 dolar seviyesine yakın. Belirtilen durumda, ETH fiyatı 2.400 dolarlık destek bölgesini tekrar ziyaret edebilir. Daha fazla kayıp, yakın vadede 2.300 dolar seviyesine doğru bir hareket gerektirebilir. ETH son olarak 2.300 dolarlık seviyeleri 24 Şubat’ta görmüştü ve 2.300 doların şu an için dip seviye rolü oynadığı düşünülüyor.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Güney Kore’den Rus Kullanıcılara Önemli Yaptırımlar

Sonraki Haber

9 Yıldır Hareketsizdi: Bu Bitcoin Cüzdanı Uyandı!

İlgili Haberler