Bitcoin’e (BTC) Ek Olarak En Çok Bu 2 Altcoin’e İlgi Var!

İlayda Peker

Kripto para birimi platformu Bakkt, kadınların kripto para birimi endüstrisine katılımı üzerine bir araştırma yaptı. Araştırmada analistler ETH, BTC ve DOGE’nin ABD’deki en popüler kripto paralar olmaya devam ettiğini ortaya çıkardı.

ETH, BTC ve DOGE

“Kadınlar ve Kripto” anketi, Şubat ayında ABD’de 1.012 kişiyle yapıldı. Katılımcılarda 504’ü herhangi bir kripto para birimine sahip olduğunu dile getirirken bu kişilerin %84’ünün erkek olduğu ifade edildi. Bunun yanında kripto para yatırımı olan kadınlar, sektöre ilgi duyduklarını ve bu alana yatırım yapmaya devam etme niyetinde olduklarını açıkladılar.

Ayrıca şaşırtıcı olmayan bir şekilde kripto para satın alma verileri, erkeklerin daha yüksek kripto katılımına sahip olduğunu gösteriyor. Konuyla ilgili olarak ise “Kadınlar ve erkekler, Bitcoin, Ethereum ve Dogeceoin olmak üzere aynı 3 kripto para birimine büyük ilgi gösteriyor. Ancak erkeklerin kripto para yatırımı konusunda yüzde bakımından daha büyük olduğu görülüyor.” sözleri kullanıldı.

Öte yandan kadınların kripto para birimleri yatırımında daha geride kalmalarının ana nedenlerinin; blockchain hakkındaki bilgi eksikliği, kripto para birimlerinin kullanım yönlerinin anlanması noktasında bilgi eksikliği ve yatırım için ekstra fon bulunamaması olduğu ifade ediliyor.

Kripto Paralar ve Kadınlar

Raporda konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Kriptoyu anlamamak, kriptoyu benimseyen kadınların önündeki önemli bir engel olmaya devam ediyor. Kripto sahibi olmayan kadınların %70’inden fazlası kripto bilgilerini düşük veya çok düşük olarak değerlendiriyor.” sözleri kullanıldı.

Buna ek olarak ilginç bir şekilde, kullanıcılar genellikle sadakat programlarının bir parçası olarak Bitcoin alıyorlar:

Bakkt’ta sadakat programları direktörü Nancy Gordon konuyla ilgili açıklamalarında şu sözleri kullanıyor:

Katılımcılar, sadakat programları aracılığıyla Bitcoin’i hediye olarak alıyorlar. Bu tür durumlar, geleneksel yöntemlerin popülaritesini bile aşıyor ve gelir veya cinsiyetten bağımsız olarak herkes için kripto para birimi endüstrisine katılma fırsatı sunuyor.

Geçen yıl, bir Pew Araştırma Merkezi araştırması, ABD’li yetişkinlerin %86’sının kripto para birimleri hakkında bir şeyler bildiğini ve Amerikalıların %16’sının yatırım yaptığını gösterdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Tether Bu Şehirde Yasal Varlık Haline Geliyor!

Sonraki Haber

Bu ABD Eyaletinden Kriptolar İle İlgili Önemli Hamle!

İlgili Haberler