Ethereum Geri Dönüş Sinyali Mi Veriyor?

Metin Alaca

Etheruem hafta sonunda yaşadığı flaş çöküşten sonra bile geçtiğimiz iki haftalık sürede %60 ilerleme kaydetmeyi başardı ve bugün yeniden 400 dolar seviyesine değdi. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un yükselişi %60’lık seviyelere dayanırken teknik analize göre ise oldukça tehlikeli bir sinyal ortaya çıktı.

Ethereum İçin Sert Düşüş Sinyali Görüldü

Tom Demark Sequential sinyali olarak bilinen bir sinyal Ethereum grafiğinde çok sert bir geri dönüş yaşanacağına işaret etmeye başladı. 5 Ağustos tarihinde yayınlanan grafikte, Ethereum’un “9 + c-13” mum sinyalini verdiği ve günlük grafiğe göre çok sert bir düşüş yaşayıp eski seviyesine geri dönebileceği vurgulanmakta.

Bu indikatör daha önce de ETH fiyatının 100 dolar altına kadar gerilediği Mart ayı düşüşünü başarılı bir şekilde önceden yatırımcılara bildirmiş ve bu sayede ciddi bir kullanım elde etmişti. Bu sinyal daha önce görüldüğünde fiyat yaklaşık olarak %70 kayıp vermişti ve bunun RSI indikatörü ile de desteklenmesi kayıpların artabileceğini gösteriyor.

Ethereum‘un 4 saatlik grafiğine bakıldığında RSI’nin aşırı alım bölgesine girdiği ve yakında sert bir satış baskısı görülebileceği ortaya çıkmakta. Ethereum fiyatı 400 doları test etse de buradan düşüş yaşadı ve 398 dolar seviyesine geriledi. Bu küçük bir düşüş olarak görülse de direnç noktası açısından oldukça önemli bir ipucu. Ethereum fiyatı eğer bu hafta içerisinde 400 dolar üzerinde kapanış yapamazsa Tom Demark’ın verdiği mum sinyali kendini gerçekleştirmeye başlayabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Analist Açıkladı: Bitcoin Yeniden 12.000 Doları Görecek Mi?

Sonraki Haber

ABD’li Dev Banka da Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürüyor

İlgili Haberler