Ethereum Gas Ücretleri Memecoin Çılgınlığı ile Artıyor

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in 35 bin doların üzerine çıkmasının ardından yatırımcılar, sosyal çekim gücüne sahip olan memecoinlere yöneldi. Bu coinler arasında Pepe, Dejitaru Tsuka, Bone ShibaSwap, Doge Killer, HarryPotterObamaSonic10Inu ve SPX6900 bulunuyor. Yatırımcıların Ethereum ağı üzerine inşa edilen bu coinlere yönelmeleri, risk algılarında değişiklik olduğunu gösteriyor. Bu değişiklikle birlikte Ethereum ağının gas ücreti arttı.

Ethereum ağının gas ücreti, yani işlem ücreti, 9 gwei’den 45 gwei’ye çıktı. Gwei, bir ETH’nin milyarda birine eşit olan bir birimdir. Gas, Ethereum kullanıcılarının işlemlerinin ağ doğrulayıcıları tarafından erken işlenmesi için ödedikleri ücreti ifade eder. Bu durumda, işlem ücreti ödenen işlemler blockchain’e dahil edilir.

Bu yılın popüler memecoinleri PEPE, TSUKA, BONE, LEASH son 24 saat içinde %40’a varan artış gösterdi. Bitcoin kısaltmasıyla kripto para borsalarında işlem gören HarryPotterObamaSonic10Inu %39, SPX ise %25 arttı.

HarryPotterObamaSonic10Inu ve SPX6900’un kısaltmaları Bitcoin ve ABD hisse senedi endeksi S&P500’ü taklit etse de, 120 milyon doların üzerinde piyasa değerine sahip olmaları memecoinlerin güçlü çekimini yansıtıyor. Memecoinlerdeki spekülatif çılgınlık, ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sine yakında onay çıkacağı beklentisiyle BTC ve ETH gibi birçok büyük kripto paranın sert şekilde yükselmesinden kaynaklanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mina Coin’in Yükselişi ve Çekimlerin Durdurulması: Riskler ve Fırsatlar

Sonraki Haber

Binance, 2 Yeni Altcoin’i Vadeli İşlemlere Açıyor

İlgili Haberler