Bitcoin ve Ripple’da Yaşanan Gelişmeler: Fiyatlarda Artış Nedeni ve Beklentiler

Bitcoin Haber

Bitcoin, son 24 saatte 29.500 doları aşarak yatırımcısını sevindirdi. Aynı zamanda Ripple’ın hukuki zaferi, XRP fiyatının 0,50 doların üzerine çıkmasını sağladı. Bu gelişmelerin ardından Bitcoin spot yatırım fonu başvuruları mercek altına alındı.

TradingView verilerine göre Bitcoin, hafta başından itibaren iki ayın en yüksek seviyelerine yaklaştı. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın konuşması, Bitcoin’in yükselişinde etkili oldu. Powell, faizlerin sabit kalacağı yönünde ifadeler kullandı.

Powell’ın konuşmasının ardından, ABD düzenleyicilerinin Ripple’a yönelik cezai suçlamaları düşürdüğü haberi geldi. Bu haberin ardından XRP hızla değer kazandı ve %6 artış gösterdi.

ABD Bitcoin spot borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasına dair beklentilerin artması ve bir gecede Bitcoin’in ciddi bir ivme kazanması dikkat çekiyor. Bitcoin’ın 29.600 dolar seviyesinde işlem gördüğü, 17 Ekim’deki yükselişle birlikte sadece 400 dolarlık bir farkın kaldığı görülüyor.

Ünlü analist CrypNuevo, Bitcoin’in ABD işlem seansı sırasında geri çekilebileceği konusunda uyarıda bulundu ve long pozisyonların short pozisyonlardan dörtte bir oranında daha fazla olduğunu belirtti. Bu durum, Bitcoin ve diğer kripto paraların gelecekteki seyrini etkileyebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Kurumsal Yatırımların Etkisi ve Solana, Injective Yorumları

Sonraki Haber

“DonAlt: Bitcoin, ETF Onayı İle 60-100 Bin Dolar Aralığına Yükselebilir”

İlgili Haberler