Ethereum Fiyatında Önemli Seviyeler: ETH Ralliye Başlayabilir Mi?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin yönü yukarı çevirdikten sonra altcoin’lerde de yeniden yeşil renkler görülmeye başladı. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da BTC ile birlikte artışa geçti. ETH’da önemli seviyelere bir göz atalım.

Ethereum Fiyatı

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum yazının kaleme alındığı an itibari ile 4.058 dolardan işlem görüyor. 4.000 dolar ETH için önemli bir psikolojik seviye olarak değerlendirildiği için bu seviyenin üzerinde kalınması da pozitif hamlelerin gelebileceği şeklinde yorumlanıyor.

Bu noktada Ethereum 4.150 dolarlık direnci aşmak için bir girişimde bulunması ve bunun başarısız olması bir süre konsolidasyonun devam edebileceği yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.

Analistlere göre boğaların 4.000 dolar bölgesinde aktif olarak hamle yapması, Ethereum’un yukarı yönlü hamle şansını artırıyor ve eğer konsolidasyon yukarı yönlü kırılırsa ETH’nin bir altcoin rallisinin fitilini ateşleyebileceği düşünülüyor.

Ethereum’da Önemli Seviyeler

Şu an için en önemli seviyenin 4.000 dolar bandı olduğu ifade edilebilir. 4.000 doların üzerinde ise ilk olarak 4.150 doların ve sonrasında 4.250 ve 4.350 dolarlık seviyelerin önemli olacağı ifade ediliyor. 4.500 doların kırılımı ise yeni rekor denemesini beraberinde getirebilir.

Buna ek olarak eğer konsolidasyon aşağı yönlü bozulursa bu durumda da ilk olarak 3.890 dolarlık seviyenin önemli olacağı ifade ediliyor. Bu seviyenin kırılımı ise 3.600 dolara doğru sert bir düşüşe sebep olabilir. 3.600 dolar altında ise ilk güçlü desteğin 3.400 dolarda olacağı ifade ediliyor.

Dolayısıyla şu anda piyasadaki belirsizlik hala devam ettiği için yatırımcıların temkinli bir şekilde hamle yapmasında fayda bulunuyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dev Kripto Para Borsası Binance, Kripto Hizmeti İçin Bu Ülkeden Lisans Aldı

Sonraki Haber

Popüler Analistten İpucu: Bu Dört Altcoin Patlama Yapabilir!

İlgili Haberler